سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 اسفند 1398-

حبیب‌زاده: اختیار رسیدگی به تخلفات صنفی به خود نهادهای صنفی داده شود

دیده بان هشتم : یک حقوقدان گفت: بهتر است اختیارات رسیدگی به تخلفات صنفی را به خود نهادهای صنفی بدهیم.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، محمدجعفر حبیب زاده در نشست علمی «بررسی لایحه سازمان نظام رسانه‌ای جمهوری اسلامی ایران از منظر انطباق با حقوق ملت و تضمین حقوق صنفی رسانه‌ها» که در دفتر کمیسیون حقوق بشر اسلامی ایران برگزار شد، اظهار کرد: احساس می‌کنم این متن خیلی با عجله تهیه شده و حتی به لحاظ شکلی افراد غیر متخصص آن را تهیه کرده‌اند و این مسأله نشان می‌دهد که عمقی در کارشان وجود ندارد و هر جا لفظ سازمان می‌آید یعنی دنبال تشکیل یک سازمان هستند.
وی افزود: تجربیات سال‌های گذشته نشان داده که از طریق نهادهای دولتی نمی‌توانیم مشکلات اجتماعی و صنفی‌مان را حل کنیم و به تعبیر دیگر نهادهای رسمی‌مان نتوانستند حقوق شهروندی و صنفی‌ ما را تضمین کنند.
این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: اینکه در این لایحه محور را وزارت ارشاد قرار داده و یا ادارات کل ارشاد شهرستان‌ها، در واقع به دنبال تشکیلات اداره کل هستند که مربوط به خود وزارت ارشاد و ادارات تابعه آن می شود. اگر ایجاد این نهاد تصویب شود خود درگیری جدیدی با نهادهای صنفی مطبوعاتی ایجاد می‌کند.
حبیب‌زاده اظهار کرد: صرف نظر از اینکه این نهادها ممکن است در مدت کار اشکالاتی هم در عملکردشان باشد ولی از لحاظ کیفری اگر بتوانیم اختیارات رسیدگی به تخلفات صنفی را به خود نهادهای صنفی بدهیم، بهتر است. 
ایسنا
منتشر شده در سه شنبه, 16 آبان 1396 13:05

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت