سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 16 خرداد 1399-

تهیه شناسنامه برای معابر و گذرهای تهران

دیده بان هشتم : مدیرکل حقوقی شهرداری تهران از تهیه شناسنامه (سند) برای املاک عمومی شهرداری از قبیل کلیه گذرها، معابر، شوارع، فضای سبز و پارک های شهر تهران خبرداد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، سید محمد طباطبائی نژاد با بیان این خبر گفت: این جلسه به منظور هم اندیشی و هماهنگی و اتخاذ روش واحد در خصوص نحوه تبیین اجرای ماده 9 قانون جامع حد نگار(کاداستر) به منظور ارائه تمام مستندات و اطلاعات توصیفی املاک متعلق به شهرداری تهران از جمله مشخصات ثبتی کاربری و نقشه مختصات جغرافیایی املاک مذکور به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به منظور فراهم کردن زمینه تهیه نقشه کاداستر و مالاً صدور سند املاک خصوصی و عمومی شهرداری برگزار شد.

طباطبایی نژاد با اشاره به اینکه این جلسه با حضور نماینده اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران و نمایندگان حوزه های مرتبط با موضوع از جمله سازمان املاک و مستغلات، سازمان فناوری و اطلاعات، سازمان بازرسی، حراست کل، اداره کل تشخیص و وصول درآمد در محل اداره کل حقوقی برگزار شد، افزود: ماده 9 قانون جامع حدنگار (کاداستر) در راستای صیانت از حقوق عمومی و تثبیت املاک متعلق به شهرداری و همچنین فراهم کردن مقدمات تهیه شناسنامه(سند) برای املاک عمومی شهرداری(اعم از املاک اختصاصی و عمومی از قبیل کلیه گذرها، معابر، شوارع و فضای سبز و پارک ها اجرا می شود.

این مقام مسئول در شهرداری تهران بر اهمیت اجرای قانون مذکور، در راستای جلوگیری از تعرض به حقوق عمومی و به ویژه املاک متعلق  به شهرداری تهران، تأکید کرد.

مدیرکل حقوقی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: در این جلسه ، نمایندگان سازمان فناوری و اطلاعات و اداره کل درآمد آمادگی کامل حوزه های متبوع خود را جهت ارائه آمار و اطلاعات کلیه املاک متعلق به شهرداری در راستای اجرای قانون مذکور اعلام کردند.

طباطبائی نژاد در پایان  تصریح کرد: نماینده اداره کل ثبت اسناد و املاک استان تهران نیز بر هماهنگی بیشتر حوزه های مختلف شهرداری تهران در راستای اجرای مفاد قانون جامع حد نگار(کاداستر) تاکید داشته و در نهایت مقرر شد سازمان املاک و مستغلات و سازمان فناوری و اطلاعات نقشه های توصیفی و جانمایی املاک متعلق به شهرداری را بر اساس مدارک و مستندات تهیه شده در اختیار سازمان ثبت قرار دهند.

مهر

منتشر شده در شنبه, 27 آبان 1396 13:16

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت