سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 14 خرداد 1399-

مشکلات موسسات مالی فاقد مجوز قابل پیش‌بینی بود/بانک مرکزی و قوه قضاییه باید پیشگیری می کردند

دیده بان هشتم : یک حقوقدان معتقد است که نهادهای مسئول مانند بانک مرکزی و دستگاه قضایی می‌توانستند مشکلاتی که از سوی موسسات مالی به وجود می آید را پیش بینی کنند و می‌بایست در اینباره پیشگیری می‌کردند.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، شهبازی‌نیا در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به نقش قوه‌ قضائیه در پیشگیری از وقوع مشکلاتی نظیر موسسات مالی غیرمجاز گفت: قوه‌ قضائیه در این‌باره مسئولیت دارد؛ در یک بخش قوه‌ قضائیه مدعی العموم است و باید توجه داشت که وظیفه مدعی العموم فقط این نیست که زمانی که جرمی به وقوع بپیوندد ورود کند، بلکه زمانی که از قانون تخطی شود که موجب آسیب رسیدن به مردم شود، باید به موقع برای پیشگیری اقدام کند.
وی خاطرنشان کرد: موضوع موسسات مالی در کشور ما مساله دیروز و امروز نیست. اساس این موسسات مالی یک تخطی از قانون است، چرا که ما نباید نهاد مالی غیر از بانک داشته باشیم.
شهبازی‌نیا ادامه داد: اینکه افرادی بدون صلاحیت‌های لازم ، موسساتی را تشکیل دهند که برخی هم اصلا مجوز بانک مرکزی نداشتند، مشخص است شرایطی ایجاد می شود و مشکلاتی به وجود می‌آید؛ و با توجه به اینکه مردم به جزئیات آگاه نیستند زمینه حیف و میل اموال مردم ایجاد می‌شود.
این استاد دانشگاه معتقد است: تمام نهادهای مسئول می‌توانستند حدس بزنند که چنین اتفاقاتی خواهد افتاد، این مساله پنهانی نبوده؛ از این جهت سیستم‌های نظارتی مانند بانک مرکزی و همچنین بخش ‌های مربوطه در نظام قضایی می توانستند تشخیص دهند که گسترش این نهادها مالی غیرقانونی مردم را در معرض خطر قرار می دهند، اینها وظیفه داشته به هر شکل ممکن پیشگیری کنند.
 
منتشر شده در یکشنبه, 19 آذر 1396 09:52

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت