سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 15 خرداد 1399-

قراردادهای موقت و کوتاه مدت در صدر شکایت کارگران

سایت حقوقیدیده بان هشتم : رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی با بیان اینکه بیشتر پرونده‌های شکایت در هیات‌های تشخیص و حل اختلاف، مربوط به قراردادهای موقت و کوتاه‌مدت است، گفت: بر همین اساس اصلاح تبصره یک و دو ماده هفت قانون کار بر اصلاح دیگر مواد این قانون مقدم است.
فتح‌الله بیات با بیان اینکه با وجود کامل و جامع بودن قانون کار، این قانون به درستی اجرا نشده است، اظهار کرد: این موضوع در حالی است که اگر مواد و تبصره‌های قانون کار به‌درستی اجرا می‌شد، امروز شاهد مشکلات بسیاری در زندگی کارگران و اقشار ضعیف نبودیم و مشکل نبود امنیت شغلی در میان این قشر نیز وجود نداشت.
وی افزود: با توجه به حساسیت‌هایی که در قانون کار وجود دارد، تنها خلأ موجود، موضوع ماده هفت قانون کار و تبصره‌های یک و دو آن است که باید شفاف‌سازی شود. به گفته بیات، امروز بیش از ۹۵ درصد قراردادهای کار به شکل موقت و کوتاه‌مدت است و این امر موجب به خطر افتادن امنیت شغلی کارگران و نیروهای کار شده است. وی بیان کرد: بیشتر پرونده‌های شکایت در هیات‌های تشخیص و حل اختلاف مربوط به قراردادهای موقت و کوتاه‌مدت است که در ‌آن کارگر مورد سوء استفاده قرار گرفته لذا اصلاح تبصره یک و دو ماده ۷ قانون کار، بر اصلاح دیگر مواد این قانون ارجحیت دارد.
رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی در گفت‌وگو با ایسنا خاطرنشان کرد: در جریان اصلاح قانون کار تعریف مشاغل دایم و غیردایم، تفکیک آنها از هم و تعیین سقف و مدت قرارداد در کارهای با ماهیت موقت، ضروری است.
منتشر شده در چهارشنبه, 22 آذر 1396 14:02

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت