سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 12 خرداد 1399-

قوه های قضائیه و مقننه نقش بسزایی در استقلال وکلا دارند

دیده بان هشتم : رئیس کانون وکلای خوزستان گفت: بدیهی است قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی نقش بسزایی در راستای اجرایی شدن استقلال وکلا دارند.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، نوال نزاری پیش از ظهر امروز در همایش سراسری وکلای کشور در اهواز اظهار کرد: کانون های وکلای دادگستری به عنوان یکی از قدیمی ترین نهاد مدنی در عرصه صیانت از حقوق شهروندی و گسترش عدالت، فعالیت کرده است چرا که یکی از ابزارهای حاکمیت قانون و تأمین حقوق شهروندی، کانون های وکلا هستند.
نزاری ادامه داد: کارکرد کانون های وکلا به عنوان یک نهاد مدنی، تضمین دموکراسی و حمایت از حقوق مردم است و از زمان تشکیل و کسب استقلال همواره در کنار قضات وظایف سنگین امور دادرسی در مراجع قضائی را عهده دار بوده اند.
وی بیان کرد: نقش وکیل به عنوان یکی از دو بازوی عدالت در تحقق دادرسی عادلانه، انکارناپذیر است ولی برای اجرای اصل دادرسی عادلانه وکیل باید از استقلال کافی برخوردار باشد.
رئیس کانون وکلای خوزستان یادآور شد: وکیل نماد حق دفاع اصحاب دعوی است و چنانچه این نماد لطمه یا آسیب ببیند در واقع امنیت حق دفاع آسیب دیده؛ بنابراین وقتی صحبت از استقلال می شود؛ یعنی برخورداری از مصونیت شغلی است.
نزاری اضافه کرد: بدیهی است قوه قضائیه و مجلس شورای اسلامی نقش بسزایی در راستای اجرایی شدن استقلال وکیل دارند و انتظار می رود که این دو نهاد نقش تاریخی خود را در این زمینه ایفا کنند و در طرح ها و لوایح به ویژه طرح ها و لوایحی که مربوط به وکلا و کانون های وکلا است از وکلا به عنوان متخصصان استفاده شوند.
وی عنوان کرد: امید است الزامی شدن وکالت و خدمات وکالت در راستای کاهش کار و دسترسی به یک دادرسی عادلانه گام های مثبتی با کمک اتحادیه سراسری کانون های وکلای دادگستری کشور برداشته شود چون کانون وکلا تنها یک نهاد صنفی صرف نیست که تنها مسئولیت رسیدگی به مسائل صنفی وکلا را دارد بلکه کانون وکلا نقش مهمی در صیانت از حقوق مردم را ایفاد می کند.
خبرگزاری مهر
منتشر شده در چهارشنبه, 06 دی 1396 13:50

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت