سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 23 آذر 1398-

موضوعات قانونی با اعمال غیرقانونی قابل مطالبه نیست

دیده بان هشتم : یک وکیل دادگستری گفت: قادر نیستیم موضوعات قانونی را با اعمال و بیانات غیرقانونی مطالبه کنیم.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، عبدالله سمامی  اظهار کرد: قانون اساسی به صراحت موضوع آزادی بیان، قلم و تجمعات را بیان داشته و این موضوع در قانون احزاب نیز تبیین شده و عملاً مطابق قانون احزاب، حق تجمعات برای احزاب و حدود و ثغور آن مشخص است.

وی افزود: البته با توجه به دستورالعمل مجوز برگزاری تجمعات که بوسیله وزارت کشور به تمامی استانداران اعلام شده، باید اقدام شود.

این وکیل دادگستری در رابطه با قوانین نحوه تشکیل تجمعات یادآور شد: در اعمال و رعایت ضوابط فوق الذکر بین احزاب و تجمعات دیگر تفاوتی وجود ندارد، یعنی تجمعات حتماً می‌بایست مطابق مجوز صورت گیرد.

وی بیان کرد: در نتیجه اگر بخواهیم نص دستورالعمل‌ها را ببینیم و عمل کنیم، تجمعاتی که بر خلاف ضوابط و بدون مجوز قانونی انجام شده و یا تجمعاتی که دارای مجوز قانونی بوده و برخلاف تعهدات اخذ شده و خلاف قانون عمل شود، موضوع به محاکم ارجاع می‌شود.

سمامی درباره نحوه بیان اعتراضات اظهار کرد: در باب بیان اعتراضات وفق تعهدات قانونی اخذ شده باید در چارچوب قانون موضوعات بیان شود و مطالبه گری‌ها نیز وفق قانون انجام شود. در چنین مواقعی دولت و حاکمیت نیز می‌بایست توجه بیشتری به دلایل تجمعات، مشکلات و معضلات مبتلابه معترضان داشته باشد.

وی گفت: دولت و حاکمیت باید قبل از ظهور و حدوث اعمال خلاف قانون، با بینش و دوراندیشی از وقوع این موضوعات پیشگیری به عمل آورند.

ایسنا

منتشر شده در یکشنبه, 17 دی 1396 11:14

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت