سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 07 اسفند 1398-

تشکیل کارگروه بررسی حق الوکاله‌ها در قوه قضائیه

دیده بان هشتم : نائب رئیس کانون وکلا از بررسی حق‌الزحمه وکالت در قوه قضائیه خبر داد و گفت: قرار است مصوبه نهایی بعد از تصویب مراجع ذیربط نهایی شود.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، علیرضا آذربایجانی، نائیب رئیس هیأت مدیره کانون وکلا در خصوص بررسی حق الوکاله ها گفت: مقوله  حق الزحمه تابع قوانین است بااین حال درحال حاضر از ماه گذشته  کارگروهی در قوه قضائیه برای همین مسئله تشکیل شده است.
وی افزود:در این کارگروه  از کانون وکلا برای  بررسی حق الزحمه ها و حق الوکاله ها هم دعوت شده است. این کارگروه در جال تدوین مقررات جدید مربوط به حق الزحمه است و قرار است مصوبه نهایی بعد از تصویب مراجع ذیربط،نهایی شود.
این قاضی سابق دادگستری در ادامه در خصوص آخرین وضعیت لایحه جامع وکالت،گفت: این لایحه یکبار تدوین کامل و به کمیسیون قضایی ارجاع شد. کمیسیون در بررسی خودش به این نتیجه رسید که لایحه جامع بایگانی شود.
آذربایجانی افزود: بر اساس آیین نامه داخلی مجلس اگر هیئت رئیسه درخواست طرح مجدد نکند لایحه بایگانی می شود و با توجه به عدم اعتراض این بایگانی انجام شده است. اما کانون برای تدوین لایحه جدید را به شکل خلاصه آماده کرده و به مجلس ارائه می دهد.
خبرگزاری مهر
منتشر شده در شنبه, 16 دی 1396 11:16

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت