سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 13 خرداد 1399-

معاون سازمان حفاظت محیط زیست باید پروانه وکالتش را تودیع کند

سایت حقوقیدیده بان هشتم : کریم شافعی، نماینده ادوار سوم و هفتم مردم مرند در مجلس شورای اسلامی و وکیل پایه یک دادگستری در حالی به عنوان معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شده است که به لحاظ قانونی باید بین کار وکالت یا معاونت تنها یکی را انتخاب کند.

 وی که دانش‌آموخته کارشناسی حقوق و کارشناسی ارشد مدیریت است، دو دوره نمایندگی مجلس را در کارنامه سوابق خود دارد و در حالی که طی سال‌های گذشته به شغل وکالت اشتغال داشته و پروانه وکالت وی هم تا آبان‌ماه 98 اعتبار دارد، به عنوان معاون سازمان حفاظت محیط زیست منصوب شده است.

 گویا کریم شافعی مجبور است بین تصدی معاونت توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست یا ادامه اشتغال به حرفه وکالت یکی را انتخاب کند و اگر می‌خواهد همچنان معاون بماند، پس باید پروانه وکالتش را تودیع کند.

 در یک سال گذشته کمپین‌های مختلفی در خصوص لزوم افزایش جذب وکلای جوان در کشور تشکیل شد؛

آن چیزی که بیشتر از همه مورد اعتراض این کمپین‌ها بود، این بود که چرا بسیاری از قضات، کارمندان حقوقی دستگاه‌ها و افراد دارای شغل دولتی بدون تودیع پروانه وکالت همچنان مشغول این حرفه‌ها هستند یا به آنها پروانه وکالت داده می‌شود. از این رو به نظر می‌رسد که باید با نظارت‌های بیشتر جای کار برای وکلای جوان فراهم شود.

 بهمن کشاورز: دارا بودن همزمان پروانه وکالت دادگستری و قبول سمت دولتی ممنوع است

 بر اساس قوانین موجود به خصوص قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل و نیز آیین‌نامه اجرایی لایحه استقلال کانون‌های وکلا، هرکسی که به سمت دولتی منصوب می‌شود باید پروانه وکالتش را به کانون مربوطه تودیع کند و از قبول وکالت و پرونده‌های جدید امتناع کند.

 در صورتیکه فردی بخواهد به حرفه وکالت ادامه دهد، حق ندارد مسئولیت دولتی را بپذیرد و تصدی همزمان دو شغل ممنوع است.

تصدی وکالت دادگستری یک شغل محسوب می‌شود و با داشتن این شغل، نباید عهده‌دار شغل دیگری شد و وکلای دادگستری که بخواهند به استخدام دولت در بیایند باید از حرفه وکالت کناره‌گیری کنند.

بهمن کشاورز

خبرگزاری آنا

منتشر شده در سه شنبه, 26 دی 1396 09:27

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت