سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 اسفند 1398-

فراخوان ثبت نام دفاترخدمات الکترونیک قضایی در استان کرمان اعلام شد

دیده بان هشتم : معاون آمار وفناوری اطلاعات دادگستری کل استان کرمان گفت:مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه جهت گسترش  خدمات الکترونیک قضایی در راستای تکمیل ظرفیت این دفاتر از کلیه متقاضیان واجد شرایط در تمامی حوزه‌های قضایی کشور (غیر از مراکز استان) دعوت به همکاری می‌نماید.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان کرمان، معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری کل استان کرمان گفت:مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه جهت گسترش خدمات الکترونیک قضای در راستای تکمیل ظرفیت این دفاتر از کلیه متقاضیان واجد شرایط در تمامی حوزه‌های قضایی کشور (غیر از مراکز استان) دعوت به همکاری می‌نماید.

حمید خالقی اظهار داشت: متقاضیان واجد شرایط می‌توانند پس از مطالعه اطلاعیه­‌های اعلامی از تاریخ ۲۲ اسفند ۹۶ لغایت ۳۱ فروردین ۹۷ نسبت ثبت نام اقدام نمایند.

این مقام قضائی اعلام کرد:ثبت نام فقط از طریق سامانه www.adliran.ir انجام می‌شود و اطلاعات راجع به شرایط عمومی و اختصاصی متقاضیان در اطلاعیه شماره ۲ از طریق سامانه www.adliran.ir قابل دریافت است.

وی عنوان کرد: پاسخ گویی به سوالات تنها از طریق سامانه امکان پذیر است و به هیچ عنوان به مراجعات حضوری و یا تماس تلفنی پاسخ داده نمی‌شودو مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده با متقاضی می‌باشد و در صورت اشتباه یا مغایرت اطلاعات به تقاضای وی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

خالقی خاطرنشان ساخت: نام نویسی در این مرحله جهت ثبت تقاضا می‌باشد و متعاقباً نسبت به بررسی صلاحیت و اطلاع رسانی از طریق سامانه مذکور اقدام خواهد شد.

وی یادآور شد:فقط اطلاعیه‌هایی که از طریق سامانه www.adliran.ir اعلام می‌شود معتبر بوده و سایر اطلاعیه‌ها از نظر مرکزآمار و فناوری اطلاعات غیر قابل استناد است.

وی شرایط عمومی متقاضیان تصدی مدیریت دفتر خدمات الکترونیک قضایی را به شرح ذیل اعلام کرد:تابعیت کشور جمهوری اسلامی ایران، التزام عملی به قانون اساسی و ولایت فقیه، تدین به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام و اخلاق اسلامی، عدم اعتیاد به مواد مخدر، عدم سوء پیشینه کیفری، دارا بودن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد، توانایی جسمی و روحی لازم است.

خالقی همچنین شرایط اختصاصی متقاضیان تصدی مدیریت دفتر خدمات الکترونیک قضایی را دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی در رشته‌های مرتبط با حقوق، فقه و حقوق و علوم قضایی از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی یا مدرک سطح دو یا بالاتر از حوزه‌های علمیه، داشتن حداقل بیست و پنج سال سن و دارا بودن پنج سال سابقه کار مرتبط با حوزه‌های قضایی یا حقوقی اعلام کرد.

وی با اشاره به اینکه پنج سال ابتدایی سابقه کار با عنوان پیش شرط ثبت نام بوده و امتیازی به آن تعلق نمی‌گیرد، افزود:جهت اختصاص امتیاز به مشاغلی مانند محقق و پژوهشگر در قسمت شغلی، بایستی شخص صرفا" به این حرفه مشغول بوده و درنهاد‌های پژوهشی مرتبط حقوقی یا قضایی فعالیت داشته باشد.

خالقی بر دارا بودن اطلاعات پایه و مهارت کار با رایانه تاکید کرد وگفت:علاوه بر شرایط عمومی و اختصاصی فوق، افرادی که دارای سوابق خدمتی تایید شده باشند به تشخیص اداره کل خدمات قضایی، در اولویت قرار دارند.

وی دریافت پروانه و اشتغال در دفتر خدمات قضائی برای وکلای دادگستری و مشاوران موضوع ماده ۱۸۷ و کارشناسان رسمی دادگستری، قضات و سردفترانی که به انفصال دائم محکوم شده و این محکومیت قطعیت یافته است، شاغلان به امر تجارت طبق تعریف ماده ۲ قانون تجارت و کارمندان و مستخدمان دولت و کارمندان موسسات عمومی غیر دولتی ممنوع اعلام کرد.

وی ادامه داد: کارمندان و مستخدمان دولت و موسسات عمومی غیر دولتی در هنگام ثبت نام نباید به این مشاغل مشغول به کار باشند.
میزان
منتشر شده در دوشنبه, 21 اسفند 1396 14:25

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت