سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 14 مرداد 1399-

منع قضات بازنشسته از گرفتن پروانه وکالت نیازمند قانون است

دیده بان هشتم : یک وکیل دادگستری با اشاره با بیان اینکه قانون منع بکارگیری بازنشستگان در رابطه با اشتغال افراد در دستگاه‌های دولتی است، گفت: اینکه قضات بازنشسته حق گرفتن پروانه وکالت نداشته باشند نیازمند قانون جداگانه‌ای است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، فریده غیرت در رابطه با قانون منع بکارگیری بازنشستگان اظهار کرد: این نکته را باید همگان توجه داشته باشند که منظور از اینکه گفته شده قانون منع بکارگیری بازنشسته‌ها، بازنشسته‌ها از خدمات دولتی و بکارگیری در خدمات دولتی است و به این معنا است که شخصی که از خدمت دولتی بازنشسته شده و با توجه به قوانین موجود و مصوبه‌ای که اخیراً تصویب شده این فرد نمی‌تواند مجدداً‌ در کار و خدمت دولتی مجدداً‌ به کار اشتغال داشته باشد.
وی افزود: این مسأله از منطقی برخوردار است و با توجه به خیل بیکاران و فارغ‌التحصیلانی که در جامعه وجود دارد، باید به دنبال ایجاد بازار کار برای افراد جدید و جوان‌تر باشیم.  
این وکیل دادگستری خاطرنشان کرد: بکارگیری مجدد بازنشستگانی که از کار دولتی بازنشسته شده‌اند در کارها و سمت‌های دولتی اشکال دارد و این امر باید ممنوع باشد و بنده نیز موافق این مسأله هستم.
غیرت در خصوص قضات بازنشسته و اعطای پروانه وکالت به این افراد نیز گفت: این افراد از خدمت دولتی بازنشسته می‌شوند ولی کار وکالت یک کار آزاد است. نهاد وکالت نهاد آزاد و مستقلی است و کار دولتی تلقی نمی‌شود و اینکه بخواهند کار وکالت را زیر چتر کار دولتی قرار دهند، خلاف است.
وی افزود: اینکه یک قاضی بازنشسته با توجه به قوانین موجود پروانه وکالت دریافت می‌کند منعی ندارد چون از یک کار دولتی بازنشسته شده و به یک کار آزاد مشغول می‌شود. وکالت یک شغل آزاد است و در خصوص کار دولتی در خود قانون تعریف داریم.
این وکیل دادگستری تاکید کرد: اینکه قضات بازنشسته حق گرفتن پروانه وکالت نداشته باشند نیازمند قانون جداگانه‌ای است، ولی در حال حاضر منعی بر سر راه آنها وجود ندارد.
ایسنا
منتشر شده در سه شنبه, 03 مهر 1397 14:00

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت