سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 15 مرداد 1399-

بررسی جزییات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی

سایت حقوقیدیده بان هشتم : هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس از تصمیم گیری برای برگزاری نشست مشترکی میان مرکز پژوهش های مجلس و قوه قضاییه، جهت رفع ایرادات ماده ای از لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی خبر داد.

یحیی کمالی پور در تشریح دستور کار نشست اخیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، از بررسی لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان یافته فراملی  خبر داد و گفت: این لایحه در جلسه مورخه ۴ اسفند ۹۶ در صحن علنی مجلس تصویب شد و به سبب اخذ ایراداتی از سوی شورای نگهبان مجددا به کمیسیون ارجاع و مقرر شد کمیسیون عین این لایحه را به رییس جمهور ارسال کند و پس از اصلاح مجدد به کمیسیون ارجاع شود تا کمیسیون آن را تصویب و سپس به صحن علنی ارسال کند.
وی با یادآوری بررسی لایحه اصلاح قانون مباررزه با پولشویی در این نشست، افزود: کلیات این لایحه در جلسات گذشته کمیسیون تصویب شد و بررسی ماده ۷ آن نیز در دستور کار این جلسه قرار گرفت؛ این ماده در مورد نحوه اطلاع رسانی از مبالغ غیرمتعارفی است که وارد سیستم بانکی می شوند.
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد:  با بحث و گفت و گوهای صورت گرفته میان اعضای کمیسیون و مسئولان حاضر در این نشست، مقرر شد مرکز پژوهش های مجلس با هماهنگی قوه قضاییه، جلسه ای برای رفع ایرادات این ماده برگزار و برای ایجاد شفافیت بیشتر مجددا در جلسه سه شنبه هفته آینده نسبت به بررسی آن اقدام کنند.

بررسی تحولات صورت گرفته در حوزه قانونگذاری
کمالی پور همچنین از دیدار اعضای این کمیسیون با دبیر و جمعی از حقوقدانان شورای نگهبان خبر داد و اظهار کرد: در این نشست پیرامون تحولات صورت گرفته در حوزه قانونگذاری به ویژه لوایح مرتبط با دستگاه قضا بحث، گفت و گو و تبادل نظر شد.
وی افزود: در این جلسه، آیت الله جنتی و عباسعلی کدخدایی، دبیر و سخنگوی شورای نگهبان به تشریح مسایل مربوطه پرداختند و به موارد مطرح شده از سوی نمایندگان نیز پاسخ دادند.
عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این جلسه همچنین قانون جامع انتخابات در حوزه قانونگذاری و نظارت و همچنین موارد متعدد دیگر از سوی نمایندگان پیگیری شد.

روزنامه حمایت

منتشر شده در سه شنبه, 28 فروردين 1397 11:35

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت