سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 12 خرداد 1399-

اصلاحیه قانون دیوان عدالت اداری پس از اعلام نظر رئیس قوه قضائیه به مجلس ارائه می‌شود

دیده بان هشتم : رئیس دیوان عدالت اداری در جلسه هیأت عمومی دیوان که با حضور اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس  شورای اسلامی برگزار شد، گفت: اصلاحیه قانون دیوان عدالت اداری پس از اعلام نظر رئیس قوه قضائیه به منظور بررسی و تصویب به مجلس ارائه می‌شود.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از روابط عمومی دیوان عدالت  اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمدکاظم بهرامی در جلسه هیأت عمومی دیوان که با حضور رئیس و تعدادی از اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی و نیز نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ برگزار شد، ضمن تشکر از حضور میهمانان در جلسه هیأت عمومی دیوان با اشاره به اصلاحیه قانون دیوان عدالت اداری که تقدیم ریاست قوه قضائیه شده است اظهار امیدواری کرد پس از اعلام نظر آیت الله آملی لاریجانی درباره این اصلاحیه، با تقدیم آن به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی و با اهتمام اعضای این کمیسیون شاهد بررسی و تصویب هر چه سریعتر آن باشیم.
حجت الاسلام و المسلمین بهرامی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی را پرکارترین کمیسیون مجلس دانست و گفت: در سال‌های طولانی که بنده به کمیسیون قضایی مجلس رفت و آمد داشتم و در تقدیم لوایح بسیاری از قوه قضائیه به کمیسیون قضایی، با این کمیسیون مرتبط و شاهد بودم که این کمیسیون با دید باز و نگاه تخصصی و همچنین با نگرش همکاری و مساعدت و تعامل، لوایح دستگاه قضایی را مورد بررسی قرار داده و با توجه به سنگین بودن لوایح قضایی که اغلب آن‌ها شامل صد‌ها ماده می‌شوند، اعضای کمیسیون زحمات زیادی را متقبل می‌شوند.
رئیس دیوان عدالت اداری در ادامه با ذکر آماری از عملکرد دیوان در سال گذشته، ضمن تشریح دقیق افزایش تعداد پرونده‌های ورودی به شعب بدوی و تجدیدنظر دیوان طی سال ۹۶، رشد پرونده‌های مختومه دیوان را در این سال نیز مورد اشاره قرار داد.
وی تصریح کرد: رشد پرونده‌های مختومه دادگاه‌های بدوی دیوان عدالت اداری در سال ۹۶ معادل ۲۶ درصد بیش از سال قبل از آن بوده و این در حالی است که پرونده‌های ورودی به شعب تجدیدنظر نیز در سال ۹۶ از رشدی معادل ۲۲ درصد برخوردار بوده است.
حجت الاسلام و المسلمین بهرامی، آمار پرونده‌های مختومه شعب تجدیدنظر دیوان عدالت اداری در سال ۹۵ را ۵۳ هزار و ۲۳۷ پرونده ذکر کرد که این تعداد در سال ۹۶ با ۴۱ درصد رشد به ۷۵ هزار و ۳۸۲ پرونده رسید.
وی تحقق این میزان رشد را مرهون زحمات قضات و کارکنان دیوان عدالت اداری در سال گذشته دانست و با تشریح تحولاتی که در ساختار تشکیلاتی دیوان در سال ۹۶ صورت گرفته، این تحولات را در راستای تخصصی کردن روند رسیدگی به پرونده‌ها ارزیابی کرد.
منتشر شده در چهارشنبه, 19 ارديبهشت 1397 08:39

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت