سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 18 خرداد 1399-

کلیات لایحه حمایت از محیط بانان و جنگل‌بانان تصویب شد

دیده بان هشتم : سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی از تصویب کلیات لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان خبر داد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حجت‌الاسلام حسن نوروزی با اشاره  به بررسی لایحه حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان در جلسه روز گذشته اظهار کرد: در جلسه روز گذشته کمیسیون، کلیات این لایحه رأی آورد و قرار شد در کمیته‌ای که ریاست آن بر عهده بنده گذاشته شده، جزییات لایحه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در صورت تبدیل این لایحه به قانون، همه حمایت‌های مربوط به نیروی انتظامی به محیطبانان و جنگل‌بانان نیز تعلق می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، در ماده واحد لایحه حمایت  از محیط‌بانان و جنگل‌بانان آمده است: ماموران اجرایی محیط زیست(محیط‌بانان) و جنگل‌بانان از حیث مسئولیت جزایی و مدنی، دیه و خسارات وارده به اشخاص ثالث و همچنین جبران خسارات وارده به آن در قبال صدمات جانی و ضرر و زیان مالی که در جهت انجام وظیفه متحمل می‌شوند و کمک مالی به آنان خانواده‌شان در دوران تعقیب و بازداشت و بعد از آن، مشمول مواد 12 تا 15 قانون بکارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح در موارد ضروری مصوب 18 دی 1373 و در مورد بیمه عمر و حوادث و انواع بیمه‌های متداول دیگر و نحوه تامین حق بیمه، مشمول قانون بیمه عمر و حوادث پرسنل، بازنشستگان و وظیفه‌بگیران نیروهای مسلح، وزارت دفاع و و سازمان‌های تابعه یا وابسته به آنها مصوب 19 مهر 1376 و اصلاحات بعدی خواهند بود.

تبصره یک این ماده واحده می‌افزاید: دادگاه‌ها و دادسراها مکلفند پرونده آن دسته از محیط‌بانان و جنگل‌بانان را که در حین انجام وظیفه و هنگام کشف و تعقیب جرایم زیست محیطی در درگیری با مجرمان و متخلفان و مهاجمان، کشته، مجروح و مصدوم شده یا تهدید به قتل و ضرب و جرح می‌شوند، سریعاً و خارج از نوبت رسیدگی کنند.

خبرگزاری تسنیم

منتشر شده در دوشنبه, 17 ارديبهشت 1397 13:20

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت