سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 خرداد 1399-

ضرورت اجرای طرح امضای الکترونیکی برای مقابله با جعل اسناد

دیده بان هشتم : رئیس کل دادگستری البرز گفت: برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای پیش برود که افراد جامعه وقتی به سن تکلیف می‌رسند به داشتن امضای الکترونیک ملزم شوند چون اجرای این طرح به میزان قابل توجهی از جعل اسناد جلوگیری می‌کند.

 

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، احمد فاضلیان در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل ثبت اسناد و املاک البرز که امروز شنبه 26 آبان برگزارشد، اظهارکرد: بسیاری از مردم هنوز به کارکردهای سازمان ثبت واقف نیستند و نمی‌دانند که چه مسئولیتی بردوش این سازمان نهاده شده است.

وی افزود: این سازمان که جزو قدیمی‌ترین سازمان‌های کشور است وظیفه حفظ و ثبت حقوق مشروع افراد جامعه را برعهده دارد که تحقق این وظیفه خطیر به داشتن سازمانی پیشرو و مدرن بستگی دارد.

رئیس کل دادگستری البرز با بیان اینکه در سال‌های اخیر شاهد ایجاد تغییرات مثبتی در سازمان ثبت بودیم و ثبت الکترونیک پس از مدت‌ها جایگزین ثبت سنتی شد، گفت: این تغییر زمینه کاهش پرونده‌های قضائی را فراهم کرده چرا که هرگونه اخلال در نظام ثبت، اخلال در نظام قضائی را به دنبال دارد و الکترونیکی شدن نظام ثبتی از فعالیت بسیاری از سودجویان جلوگیری کرده است.

فاضلیان تصریح کرد: الکترونیکی شدن نظام ثبتی و بهره گیری از فناوری‌های نوین، معضل جعل اسناد که منشا زمین خواری و تعرض به اراضی ملی و عمومی است را به میزان قابل توجهی کاهش داده و اعتماد مردم را به سازمان ثبت را افزایش داده است.

وی در پایان بر ضرورت اجرای طرح امضای الکترونیکی که یکی از تکالیف اصلی برنامه توسعه کشور است تاکید کرد و گفت: برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای پیش برود که افراد جامعه وقتی به سن تکلیف می‌رسند به داشتن امضای الکترونیک ملزم شوند چون اجرای این طرح به میزان قابل توجهی از جعل اسناد جلوگیری می‌کند.

ایسنا

 

منتشر شده در شنبه, 26 آبان 1397 16:53

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت