سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 08 خرداد 1399-

نشست نقد کتاب صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری

سایت حقوقینشست علمی نقد کتاب «صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد.
نشست علمی نقد کتاب «صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» با حضور دکتر غلامرضا مولا بیگی، معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری به عنوان نویسنده اثر، دکتر وحید آگاه، دکتر علی محمد فلاح زاده و دکتر مهدی هداوند از اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر مرتضی نجابت‌خواه، دانشیار دانشگاه مازندران، در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد. وحید آگاه عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی، کتاب «صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» را تنها کتاب جامع کاربردی در زمینه قانون فعلی دیوان دانست و افزود: این کتاب برای چندین بار تجدید چاپ شده و مطالب آن دارای اصالت است که این حاصل ۱۵ سال تجربه قضاوت دکتر مولابیگی و حضور بیش از یک دهه وی در دیوان عدالت اداری است. به گزارش روابط عمومی دیوان عدالت اداری، علی محمد فلاح زاده عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی نیز اشراف و تسلط کامل نویسنده بر ابعاد صلاحیت و دادرسی دیوان را از ویژگی‌های بارز کتاب «صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» خواند و جامعیت، دوری از ذکر مطالب تکراری و نکات دست اول علمی و فهرست مطالب مطلوب را از نکات برجسته این کتاب خواند و نقد‌هایی نیز مانند کوتاه بودن مقدمه، لزوم ویرایش مجدد، اصلاح منابع و برخی نکات ماهوی در باب نظرات نویسنده درخصوص نفع خواهان در دیوان و صلاحیت و آیین دادرسی را به این کتاب وارد دانست. مهدی هداوند از دیگر اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی با اشاره به اینکه اگر کتابی جایگاهی نداشته باشد فرصت نقد پیدا نمی‌کند، گفت: در تقسیم بندی کتب حقوق اداری، کتاب «صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» از جایگاه بالایی برخوردار است و در میان کتاب‌های کاربردی و عملی، این کتاب یک راهنمای عملی برای همه فعالان جامعه حقوقی اعم از وکلا، دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته حقوق و حتی قضات است. از مهمترین ویژگی‌های این کتاب دوری از گزافه‌گویی است و آنچه را که هست، بسیار دقیق، مستند و ساده بیان کرده و این مهم، هنری نیست که همه از آن، برخوردار باشند.
غلامرضا مولابیگی، معاون نظارت و بازرسی دیوان عدالت اداری ضمن تشکر از اساتیدی که کتاب «صلاحیت و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری» را به چالش کشیدند، گفت: تمامی نقد‌ها را در چاپ بعدی کتاب لحاظ می‌کنم.

منتشر شده در دوشنبه, 20 اسفند 1397 09:25

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت