سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 02 اسفند 1398-

میانگین زمان رسیدگی در دادگاه‌های حقوقی 3 ماه است

 سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از رییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقیمیانگین وقت رسیدگی به پرونده در دادگاه‌های حقوقی را 3ماه و دادگاه‌های تجدید نظر را 45 روز ذکر و بر اجرای طرح‌های پیشگیری از وقوع جرم و کارهای فرهنگی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین حکمت‌علی مظفریرییس کل دادگستری آذربایجان‌شرقی در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی، یکی از مشکلات دستگاه قضایی استان را کمبود نیروی انسانی اعم از قضایی و اداری عنوان و اظهار کرد: بعضی مقررات نیز باعث طولانی شدن رسیدگی شده است.  وی افزود: در اکثر پرونده‌های کیفری دادگاه‌های تجدیدنظر استان باید وقت رسیدگی داده شود در حالی که در برخی پرونده‌ها نیازی نیست زیرا وظیفه ابلاغ و اجرا، بر عهده نیروی انتظامی است در حالی که دادگستری بیشتر وظایف آن را انجام می‌دهد.

مظفری گفت: در اکثر پرونده‌های حقوقی نیاز به اجرای کارشناسی است و مواردی مثل تعدد ارجاع به کارشناس، سختی اجرای کارشناسی مثل فصل خاص بودن کارشناسی یا اعتراض به قرار کارشناسی (سه بار اعتراض) از این موارد است. وی میانگین وقت رسیدگی به پرونده در دادگاه‌های حقوقی را سه ماه و دادگاه‌های تجدید نظر را 45 روز ذکر و بر اجرای طرح‌های پیشگیری از وقوع جرم و کارهای فرهنگی تأکید کرد.

منتشر شده در یکشنبه, 15 فروردين 1395 21:45

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت