سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 12 خرداد 1399-

رانندگان سریعا برای دریافت الحاقیه بیمه اقدام كنند

 
پایگاه خبری دیده بان هشتم - رئیس ستاد دیه كشور با اشاره به آغاز ماه رجب، از رانندگان خودروها خواست هرچه سریع تر برای دریافت الحاقیه بیمه اقدام كنند.
 
سایت حقوقی

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، سیداسدالله جولایی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:‌ بر اساس قوانین فقهی با ورود به ماه حرام، نرخ دیه تغییر می‌كند و‌ نرخ دیه در ماه حرام امسال در مقایسه با ماه‌های حرام سال‌های گذشته، افزایش 15 درصدی داشته و مبلغ آن دو میلیارد و 530 میلیون ریال تعیین شده است.
وی ادامه داد:‌ اكنون 989 راننده به علت تصادف مشمول پرداخت دیه شده‌اند و از آنجا كه توان پرداخت هزینه دیه را نداشتند در زندان‌های كشور به سر می‌برند. 
مدیرعامل ستاد دیه كشور با اشاره به وجود قانون بیمه اجباری شخص ثالث تصریح كرد: با اصلاح و تصویب این قانون در شهریور سال 1378، هرچند مشكلاتی برای برخی بیمه‌شدگان وجود داشته اما در غالب موارد به دلیل تعهدات شركت بیمه‌گر، بسیاری از رانندگان زندانی دیر یا زود از حبس رهایی یافته و درصد قابل توجهی از افرادی كه در زندان باقی مانده‌اند، افرادی هستند كه در خرید الحاقیه سهل‌انگاری كرده‌اند.
جولایی افزود: در پنج سال گذشته نزدیك به شش هزار نفر در سوانح رانندگی در نوروز جان خود را از دست داده‌ و حدود 700 نفر نیز در نوروز سال 95 به علت تصادفات جان سپرده‌اند كه این زنگ خطر و یك هشدار جدی نسبت به دریافت نكردن الحاقیه‌ها بیمه شخص ثالث است.

منتشر شده در شنبه, 21 فروردين 1395 15:49

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت