سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 16 مرداد 1399-

فرایند اجرای قانون خودرویی کلید خورد

دیده بان هشتم : با تصویب اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در هیات دولت، اجرای این قانون به زودی آغاز خواهد شد.
سایت حقوقی
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از ایسنا، تدوین اصلاحیه ‌آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو از چند سال پیش در وزارت صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.
این اصلاحیه اواخر سال 1393 به تائید وزیر صنعت، معدن و تجارت رسیده و برای تائید نهایی به هیات دولت ارسال شد. سال گذشته نیز این اصلاحیه در کمیسیون زیربنایی دولت به تصویب رسید.
سرانجام دو روز پیش اصلاحیه ‌آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو در هیات دولت به تصویب رسیده و نهایی شد. به این ترتیب با ابلاغ معاون اول رییس‌جمهوری، اجرای این قانون آغاز خواهد شد.
در اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو شرایط و ضوابط جدیدی در زمینه نحوه فروش، پیش فروش و همچنین خدمات پس از فروش خودروهای داخلی و وارداتی تعیین شده است.
طبق این قانون وزارت صنعت، معدن و تجارت وظیفه نظارت بر اجرایی شدن این قانون را بر عهده خواهد داشت و بازرسین این وزارتخانه بر عملکرد شرکتهای خودروساز و واردکننده خودرو نظارت خواهند کرد.
کارشناسان امیدوارند با اجرایی شدن اصلاحیه آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، موارد نقض حقوق مصرف‌کنندگان از سوی خودروسازان و واردکنندگان خودرو کاهش یابد. 
منتشر شده در سه شنبه, 24 فروردين 1395 12:10

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت