سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 اسفند 1398-

كارنامه قضايي عملكرد قضات تدوين مي شود

دیده بان هشتم : معاون دادستان انتظامي قضات كشور گفت: كارنامه قضايي، سوابق مديريتي و عملكردي براي ارزشيابي قضات تدوين مي شود.
 
سایت حقوقی

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از روابط عمومي دادگستري كهگيلويه وبويراحمد علي رنجبر عصر چهارشنبه در آيين معارفه نمايندگان جديد دادسراي انتظامي قضات كهگيلويه و بويراحمد در امور نظارت و ارزشيابي افزود: بر اساس اين برنامه افرادي براي مديريت قضايي انتخاب خواهند شد كه عملكرد قضايي بهتري داشته باشند.
وي با اشاره به اينكه قدرت قاضي بالاتر از قدرت ساير مسئولان است اظهار كرد: قدرت قاضي قدرتي قانوني و جايگاه او جايگاه والايي است.
رنجبر عنوان كرد: قاضي بايد خود را خادم مردم و نبايد متكبر و مغرور بلكه بايد صلابت و صلابت قاضي مغايرتي با فروتني قاضي و احترام به ارباب رجوع ندارد.
وي تصريح كرد: كرامت قاضي بايد در بازرسي ها حفظ و نظارت هم بايد با استقلال انجام شود.
رنجبر با اشاره به اينكه وجود قاضي در جامعه موجب آرامش است گفت: مهمترين رسالت نمايندگان ارزشيابي، شناسايي دقيق و علمي همكاران، معرفي نيروهاي توانمند و آسيب شناسي است .
نماينده ولي فقيه در كهگيلويه و بويراحمد نيز در اين آيين گفت: فلسفه بعثت رسول خدا (ص)شكوفا شدن ظرفيتهاي بشري براي رستگاري و دميده شدن روح انسانيت در پرتو هدايت نجاتبخش آخرين فرستاده ي خدا بود.
آيت الله سيد شرف الدين ملك حسيني معرفت انسان به بندگي و تلاش براي شناخت پروردگار، چگونگي شناخت ظرفيت هاي خود ، چگونگي شكوفايي اين ظرفيتها و شناخت جهان پيرامون را از مصاديق عالم انسان ذكر كرد.
وي بيان كرد: بعثت زماني در وجود انسان ايجاد كه نظارت الهي را بر اعمال خود پيوسته و جاري ببيند و انسان مؤثر انساني است كه خود تأثير پذيرفته و مؤثر بوده است.
ملك حسيني قضاوت را از امور مهم جوامع دانست و آن را فرصتي براي احقاق حقوق و اميد بخشي به جامعه عنوان كرد و افزود: بعثت در قاضي وقتي ايجاد مي شود كه اين نظارت را بياد داشته باشد.
رئيس كل دادگستري استان نيز در اين آيين با اشاره به اينكه جامعه جاهليت به بركت وجود نبي مكرم اسلام نجات پيدا كرد گفت: جايگاه قاضي بسيار ارزشمند و الهي است.
غلامرضا مزارعي افزود: مردم دستگاه قضايي را به عنوان سنگربان عدالت و هر كجا كه ظلمي بر آنها روا پناهگاه خود را دستگاه قضايي مي دانند و به عنوان پيشاني نظام و عدليه جمهوري اسلامي ايران بايد ميزان را پيامبر عظيم الشأن اسلام قرار دهيم.
در پايان اين نشست در احكامي رضوي و برازنده به عنوان نمايندگان نظارت و ارزشيابي قضات استان معرفي و از خدمات قوام كريمي نماينده اسبق اين دادسرا قدرداني شد.

منتشر شده در پنج شنبه, 16 ارديبهشت 1395 11:00

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت