سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 خرداد 1399-

تشکیل پرونده‌های بی‌مورد و تکراری یکی از معضلات دستگاه قضایی است

 
دیده بان هشتم : رییس کل دادگستری تهران با اشاره به ضرورت تشکیل کارگروهی از قضات مجرب برای بررسی افزایش پرونده‌های حقوقی، گفت: با اقدامات پیشگیرانه از تشکیل پرونده‌های بی‌مورد در مراجع قضایی خودداری شود.
سایت حقوقی

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم به نقل از روابط‌ عمومی دادگستری استان تهران، غلامحسین اسماعیلی در بازدید سرزده از مجتمع قضایی شهید مفتح (ره)، اظهارکرد: با اقدامات پیشگیرانه از تشکیل پرونده‌های بی‌مورد در مراجع قضایی خودداری شود.
رییس کل دادگستری استان تهران ضمن تقدیر از زحمات ارزشمند این مجموعه قضایی طی سخنانی افزود: حسن برخورد با مردم و تکریم ارباب رجوع همواره از جمله مطالبات مهم مدیریت قضایی استان به شمار می‌رود و نتیجه این امر به طور قطع اعتماد عموی و رضایتمندی مراجعان را به دنبال خواهد داشت.
وی در ادامه افزود: علی‌رغم کمبود شدید کادر اداری و قضایی و تراکم بیش از حد کار، همکاران خود را به رعایت کرامت شهروندان عزیز توصیه می‌کنم.
اسماعیلی ضمن بررسی آماری عملکرد مجتمع قضایی شهید مفتح (ره) با اشاره به رشد روز افزون پرونده‌های حقوقی در این مجتمع و سایر واحدهای قضایی در سطح استان تهران، بیان کرد: ضرورت دارد، کارگروهی متشکل از قضات مجرب و کارشناسان خبره سریعاً تشکیل شده و منشا افزایش بی‌‌رویه پرونده‌‌های حقوقی را به دقت آسیب‌ شناسی کند و نتایج امر جمع‌بندی شده و به ستاد استان تهران منعکس شود.
رییس کل دادگستری استان تهران ادامه داد: از آنجایی که اساساً ما در تولید اینگونه پرونده‌ها نقشی نداریم لذا با استفاده از این آسیب ‌شناسی می‌توان جلوی افزایش غیرمتعارف آن را گرفت .
اسماعیلی اظهارکرد: یکی از معضلات مهم دستگاه قضایی تشکیل پرونده‌های بی‌مورد و با عناوین تکراری است که لازم است ضمن اصلاح زیرساخت‌ها و صرف وقت قضات برای پرونده‌های مهم قضایی، در این راستا گام‌های مثبتی برداشته شود، بنابراین باید با اقدامات پیشگیرانه از تشکیل پرونده‌های بی‌مورد در مراجع قضایی خودداری شود.
رییس کل دادگستری استان تهران ضمن حمایت همه جانبه از همکاران در جهت سالم‌ سازی جریان دادرسی اضافه کرد: در پرونده‌های مهم ملی که از اهمیت خاصی برخوردار هستند، لازم است با حفظ حقوق افراد حقیقی و با رعایت عدالت و قانون، تصمیمات قضایی مناسب اتخاذ شود به طوری که هیچگونه حقی در این میان تضییع نشود.

منتشر شده در یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395 09:51

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت