سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 18 خرداد 1399-

ارائه38640 نفرساعت آموزش ویژه ضابطان قضایی استان تهران

دیده بان هشتم : سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران با ارائه38640 نفرساعت آموزش ویژه تا اسفند ماه سال گذشته، 1932 ضابط قضایی را با وظایف قانونی خود آشنا ساخته است.
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران با ارائه38640 نفرساعت آموزش ویژه تا اسفند ماه سال گذشته، 1932 ضابط قضایی را با وظایف قانونی خود آشنا ساخته است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران با بیان این مطلب تصریح کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران در راستای عمل به مفاد قانون آئین دادرسی کیفری در زمینه آموزش ضابطان، برنامه ریزی ویژه ای را پس از لازم الاجرا شدن این قانون آغاز و ابتدا نحوه آموزش ضابطان و چگونگی احراز عنوان ضابط به یگان های عمده نیروهای مسلح ابلاغ شد و متعاقب آن نفرات واجد شرایط به سازمان معرفی شدند.
حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی فراتی افزود: در ادامه، پرونده آموزشی برای ضابطان تشکیل و در دو جلسه با حضور این جانب، دادستان نظامی استان تهران، معاون اول دادستان، مدیران کل دفتر آموزش و پژوهش و حقوقی و اساتید دوره ها، درباره نحوه برگزاری دوره ها و تعیین دروس بحث و تبادل نظر به عمل آمد سپس جلسه هم فکری با نمایندگان یگان ها نیز برگزار شد.
وی ادامه داد: در این زمینه جزوه آموزشی تهیه شده توسط دفتر آموزش و پژوهش سازمان مرکز در اختیار اساتید و دانش پذیران قرار گرفت و اولین دوره در نیروی هوافضای سپاه در بیست و چهارم مرداد ماه برگزار و برای برگزاری آزمون نیز بانک سؤالات تشکیل شد.
حجت الاسلام والمسلمین فراتی تصریح کرد: این آموزش ها از اواخر مرداد ماه سال گذشته آغاز و طی این مدت 51 دوره آموزشی برگزار و 1020 ساعت آموزش ارائه شده است.
وی افزود: از این میزان 7540 نفرساعت آموزش ویژه ضابطان ارتش و 9120 نفرساعت آموزش ویژه ضابطان سپاه ارائه شده است.
این مقام قضایی ادامه داد: ضابطان نیروی انتظامی نیز به میزان 16180 نفرساعت آموزش های لازم را فراگرفتند و میزان آموزش در وزارت دفاع طی 4 دوره به 3460 نفرساعت رسیده است.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان تهران همچنین از ارائه 540 نفرساعت آموزش ویژه ضابطان ستادکل نیروهای مسلح و 1800 نفرساعت ویژه ضابطان وزارت اطلاعات طی این مدت خبر داد.
وی در ادامه، خاطر نشان کرد: در پایان این دوره ها از ضابطان آزمون اخذ شد و در صورت موفقیت در این آزمون، دانش پذیریان شرایط صدورکارت ضابطیت را خواهند داشت.
حجت الاسلام والمسلمین فراتی به مشارکت 21 قاضی در برگزاری این دوره ها اشاره و از آنان تشکر کرد.

 منبع سازمان قضایی نیروهای مسلح.

منتشر شده در یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395 13:36

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت