سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 خرداد 1399-

رئیس کل دادگستری استان تهران تاکید کرد: حسن برخورد با مردم و تکریم ارباب رجوع

دیده بان هشتم : رئیس کل دادگستری استان تهران گفت: حسن برخورد با مردم و تکریم ارباب رجوع همواره از جمله مطالبات مهم مدیریت قضایی استان به شمار می رود و نتیجه این امر بطور قطع اعتماد عمومی و رضایتمندی مراجعین را به دنبال خواهد داشت.
رئیس کل دادگستری استان تهران تاکید کرد: حسن برخورد با مردم و تکریم ارباب رجوع
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، غلامحسین اسماعیلی در بازدید سرزده از مجتمع قضایی شهید مفتح افزود: باید با اقدامات پیشگیرانه از تشکیل پرونده های بی مورد در مراجع قضایی خودداری شود.
 
وی ادامه داد: علیرغم کمبود شدید کادر اداری و قضایی و تراکم بیش از حد کار، همکاران خود را به رعایت کرامت شهروندان عزیز توصیه می نمایم.

اسماعیلی ضمن بررسی آماری عملکرد مجتمع قضایی شهید مفتح با اشاره به رشد روزافزون پرونده های حقوقی در این مجتمع و سایر واحدهای قضایی در سطح استان اظهار داشت: ضرورت دارد کارگروهی متشکل از قضات مجرب و کارشناسان خبره سریعاً تشکیل شود و منشا افزایش بی رویه پروند های حقوقی را به دقت آسیب شناسی نماید.
 
وی گفت: از آنجاییکه اساساً ما در تولید اینگونه پرونده ها نقشی نداریم لذا با استفاده از این آسیب شناسی می توان جلوی افزایش غیر متعارف آن را گرفت.
 
اسماعیلی اظهار کرد: یکی از معضلات مهم دستگاه قضایی تشکیل پرونده های بی مورد و با عناوین تکراری است که لازم است ضمن اصلاح زیرساخت ها و صرف وقت قضات برای پرونده های مهم قضایی، در این راستا گام های مثبتی برداشته شود بنابراین باید با اقدامات پیشگیرانه از تشکیل پرونده های بی مورد در مراجع قضایی خودداری شود.

رئیس کل دادگستری استان ضمن حمایت همه جانبه از همکاران در جهت سالم سازی جریان دادرسی اظهار داشت: در پرونده های مهم ملی که از اهمیت خاصی برخوردار هستند لازم است با حفظ حقوق افراد حقیقی و با رعایت عدالت و قانون، تصمیمات قضایی مناسب اتخاذ شود به طوریکه هیچگونه حقی در این میان تضییع نشود.
 منبع روابط عمومی دادگستری استان تهران.
منتشر شده در یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395 14:30

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت