سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 07 اسفند 1398-

رئيس کل دادگستري استان اصفهان خبر داد: عدم افزايش ورودي پرونده ها به محاکم با انجام اقدامات پيشگيرانه

دیده بان هشتم : اولين جلسه ستاد پيشگيري از وقوع جرم استان اصفهان با حضور کليه اعضا و به ميزباني شهرداري اصفهان برگزار شد.
رئيس کل دادگستري استان اصفهان خبر داد: عدم افزايش ورودي پرونده ها به محاکم با انجام اقدامات پيشگيرانه

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، احمد خسروي وفا رئيس کل دادگستري استان و رئيس ستاد پيشگيري از وقوع جرم استان در اين نشست، مجموعه اقدامات پيشگيرانه که حاصل تلاش جمعي تمام اعضاي اين ستاد بود را در سال گذشته خوب و مثبت ارزيابي کرد.

وی گفت: پيگيري هاي مقدماتي و تلاش جمعي اعضا که نمايندگان نهادها، سازمانها و ادارات استان مي باشند، در سال گذشته به نتيجه مطلوب رسيد و شاهد عدم افزايش عددي ورودي پرونده به دستگاه قضايي استان هستيم.

وي با اشاره به اينکه تنها در برخي جرايم افزايش آمار وجود داشت افزود: برنامه ريزي و تلاش در راستاي کاهش اين تعداد محدود نيز در ستور کار ستاد در سال جاري خواهد بود.

رئيس کل دادگستري استان رويکرد اصلي ستاد را مقابله با جرايم خشن و خطرناک اعلام و خاطرنشان کرد: با تمامي توان و بهره مندي از ظرفيت ها در راستاي مقابله و پيشگيري از جرايمي که امنيت و احساس امنيت را در جامعه به مخاطره مي اندازد برنامه ريزي خواهيم کرد و دستگاه قضايي استان نيز تشديد برخوردهاي قانوني با اينگونه جرايم را در دستور کار خواهد داشت.

رئيس ستاد پيشگيري از وقوع جرم استان تلاش در راستاي تقويت و افزايش معنويت در جامعه را مورد تاکيد قرار داد و تصريح کرد: معنويت به عنوان روح جامعه مهمترين عامل و ابزار بازدارندگي از خطا و لغزش ها براي انسان است و بايد همواره نقشه راه بوده و تمامي اقدامات بر اين اساس ترسيم و پيگيري شود.

شايان ذکر است در اين جلسه محمد رضا قنبري معاون اجتماعي وپيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان و دبير اين ستاد نيز ضمن ارايه گزارش، برنامه هاي اجرايي پيشگيري دستگاه ها را در چهار حوزه: فرهنگي و اجتماعي – امنيتي و انتظامي – حقوقي و قضايي و مردمي و مشارکت هاي مدني اعلام کرد.

منبع روابط عمومي دادگستري کل استان اصفهان.

منتشر شده در دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 13:35

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت