سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 12 خرداد 1399-

نیمی از قضات کشور فارغ‌التحصیل دانشگاه علوم قضایی هستند

دیده بان هشتم : رییس دانشگاه علوم قضایی در دیدار با کریستف برنا سکنی، دبیر‌کل کنوانسیون لاهه اعلام کرد که بیش از نیمی از قضات کشور از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

سایت حقوقی
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، جواد شریعت باقری با اعلام این مطلب، گفت: دانشگاه علوم قضایی در رشته حقوق به صورت تخصصی در حال فعالیت است و با هدف تامین نیروهای انسانی لازم برای قوه قضاییه به ویژه تربیت قضات تاسیس شده است.
وی ادامه داد: این دانشگاه دارای مقطع کارشناسی علوم قضایی، کارشناسی ارشد پیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته در 16 رشته و همچنین دکتری در دو رشته حقوق خصوصی و حقوق جزا و جرم شناسی است. شریعت‌باقری افزود: همه ساله داوطلبان این دانشگاه از رتبه‌های برتر و طی مراحل گزینش وارد دانشگاه و پس از فارغ‌التحصیلی در دستگاه قضایی انجام وظیفه می‌کنند.
رییس دانشگاه علوم قضایی افزود: دانشکده علوم قضایی در سال 1361 فعالیت خود را آغاز و در سال 1389 به دانشگاه ارتقا یافت در طول فعالیت این دانشگاه بیش از 5 هزار دانشجو در طی دوره‌های مختلف جذب و فارغ‌التحصیل شده‌اند که هم‌اکنون اکثر آنها به عنوان قاضی و کارشناسان ارشد سازمان‌های وابسته به قوه قضاییه انجام وظیفه می‌کنند.
وی بیان کرد: این دانشگاه دارای سه دانشکده حقوق،‌ پیشگیری از جرم و اصلاح و تربیت دانشکده ثبت ومدیریت قضایی است.  شریعت‌باقری ادامه داد: سیاست این دانشگاه برای پذیرش در دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد پیوسته توجه به نخبه‌گزینی است و دانشجویان در کلیه مقاطع از طریق کنکور سراسری مورد پذیرش قرار می‌گیرد؛ همچنین دانشجویان بورسیه به دلیل اینکه از آغاز تحصیل استخدام می‌شوند مراحل استخدام از جمله گزینش را طی می‌کنند.
کریستف برنا سکنی دبیرکل کنوانسیون لاهه نیز در مورد سازمان کنفرانس لاهه وظایف و اختیارات آن، ضمن ارائه توضیحاتی، گفت: این سازمان در مورد قراردادها و کنوانسیون‌ها درخصوص حقوق بین‌الملل خصوصی فعالیت می‌کند و کنوانسیون‌های بین‌المللی متعددی توسط این سازمان تدوین شده است.
منتشر شده در سه شنبه, 21 ارديبهشت 1395 10:16

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت