سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 02 اسفند 1398-

پیگیری جدی برای جلوگیری از پذیرش تابعیت مفسدان اقتصادی در کشور‌ها

دیده بان هشتم : رییس سازمان بازرسی کل کشور، گفت: پیگیری جدی برای جلوگیری از پذیرش تابعیت افراد با اموال نامشروع در کشور‌ها از سوی سازمان ملل خواهیم داشت.
 
سایت حقوقی
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، قاضی ناصر سراج در گفت‌وگو با «حمایت» در پاسخ به پرسشی مبنی بر بازگرداندن خاوری به کشور، اظهارکرد: هدف اصلی ما شخص خاصی نیست که بخواهیم بگوییم تنها باید خاوری به کشور بازگردد  بلکه به طور کلی اقدامات ما در راستای جلوگیری از فساد در کشور است که در اجلاسی که بیش از 100 کشور در آن حضور داشتند، در بند پایانی بیانیه‌ای اعلام کردیم در خصوص بازگرداندن اموال نامشروع ناشی از فساد تا در این زمینه گام‌های موثری برداشته شود.
وی با بیان اینکه به دنبال جلوگیری از پذیرش تابعیت افراد فاسد هستیم و از سوی سازمان ملل این امر را پیگیری می‌کنیم، افزود: با کسانی که مرتکب اموال نامشروع و فساد مالی هستند باید به طور جدی و قاطع برخورد شود.
رییس سازمان بازرسی کل کشور بیان کرد: طرح مبارزه با افراد فاسد و فراهم شدن زمینه‌های بازگشت آنان به کشور در دستور کار سازمان بازرسی کل کشور است. همچنین جلوگیری از تابعیت مضاعف افراد فاسد در کشورهای مقصد بسیار مهم است که ما به دنبال جلوگیری از این موضوع نیز هستیم.
سراج با اشاره به اینکه پیگیر بازگرداندن مفسدان مالی به کشور هستیم و همکاری‌های خوبی با سایر کشور‌ها از جمله چین خواهیم داشت، گفت: امیدواریم بتوانیم شاهد اقدامات و بازگردان اموال بیت المال و مفسدان مالی  به کشور باشیم.
وی ادامه داد: برخی کشورهای غربی آنچه را که قوانین بین‌المللی در خصوص چگونگی مبارزه با پولشویی مشخص کرده است، نادیده می‌گیرند و در این زمینه فقط شعار می‌دهند و همچنین برخي از کشورهای غربی نه ‌تنها به گفته‌های خود عمل نمی‌کنند بلکه با زیر پا گذاشتن قوانین بین‌المللی، خود نیز در غارت اموال کشورهای پیش‌قدم هستند.

  همکاری ایران و چین در زمینه مبارزه با فساد
وی همچنین در گفت‌وگو با ایرنا، گفت: پیشنهاد ایران در اجلاس سالیانه انجمن بین‌المللی مبارزه با فساد در کشور چین مبنی بر تسریع در بازگرداندن اموال نامشروع ناشی از فساد، تحقق یافت و این موضوع به عنوان یکی از بندهای مهم در بیانیه پایانی اجلاس گنجانده شد.
سراج بیان کرد: کشور ایران قصد دارد با پیگیری و گسترش همکاری با کشورهای مختلف اموالی که از اوایل پیروزی انقلاب اسلامی از کشور خارج و عمدتا به کشورهای غربی منتقل شده را مسترد کند و تنها در سایه تلاش و وحدت نظر تمام کشورها در مبارزه جدی تر با فساد است که می‌توان امیدوار بود دامنه اینگونه فعالیت‌ها در آینده کمتر شود.
وی به میزبانی آتی اجلاس انجمن بین‌المللی مبارزه با فساد توسط ایران اشاره کرد و گفت: همکاری ایران و چین در زمینه برخورد جدی‌تر با افراد فاسد و فراری و بازگرداندن اموال مسروقه ناشی از فساد بسیار حایز اهمیت است و دو کشور می‌توانند با تبادل اطلاعات و استفاده از تجربیات یکدیگر، به موفقیت‌های قابل توجهی دست یابند.
منتشر شده در دوشنبه, 27 ارديبهشت 1395 11:48

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت