سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 18 مرداد 1399-

در اولویت بودن حمایت از حقوق کودکان خانواده‌های زندانی

دیده بان هشتم : فرزندان خانواده های زندانی پس از زندانی شدن والدین خود در معرض آسیب های فراوانی قرار دارند که به همین علت نیاز به حمایت و توجه ویژه دارند.این کودکان همانند دیگر کودکان ایرانی حقوق زیستی ، آموزشی و بهداشتی دارند که باید رعایت شود.
خبرگزاری فارس: حفظ حقوق کودکان خانواده‌های زندانی در اولویت استبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، مظفر الوندی در خصوص حقوق کودکانی که یکی از والدین و یا هر دو آنها زندانی هستند، گفت: مطابق قانون اطفال زیر 2 سال همراه با مادران خود در زندان به سر می‌برند و پس از اینکه به سن 2 سالگی رسیدند در صورت نداشتن سرپرست به بهزیستی سپرده می‌شوند.
وی افزود: در همین راستا سازمان زندان‌ها اقدامات خوبی را انجام داده و مهد کودک‌هایی را در اکثر زندان‌های کشور راه‌اندازی کرده تا کودکانی که تعداد آنها زیاد هم نیست بتوانند تا سن 2 سالگی در کنار مادران خود باشند.
دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک تصریح کرد: این کودکان هم مانند همه کودکان ایران حقوقی را از لحاظ زیستی، بهداشتی و آموزشی دارند ضمن اینکه این گونه کودکان به دلیل شرایط ویژه خانوادگی نیازمند حمایت بیشتری هم هستند.
الوندی تصریح کرد: کاری که ما می‌کنیم بازدید از زندان‌ها و بررسی وضعیت کودکان است. کودکانی که مادران آنها در زندان به سر می‌برند ناگزیر هستند تا سن 2 سالگی را به همراه مادر در زندان باشند.
وی خاطرنشان کرد: مرجع ملی حقوق کودک در برنامه مشترکی که با همه دستگاه‌ها دارد تکالیف سازمان‌ها و نهادها را نسبت به کودکان مشخص کرده و قطعاً تلاش می‌شود تا کودکان خانواده‌های زندانی همچون کودکان کار مورد حمایت و توجه هر چه بیشتر مسئولان قرار گیرند تا از لحاظ وضعیت بهداشتی و آموزشی با مشکلی مواجه نشوند.
منبع خبرگزاری فارس.
منتشر شده در سه شنبه, 04 خرداد 1395 12:27

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت