سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 15 مرداد 1399-

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز : دولت مکلف به فراهم کردن شرایط استفاده از وکیل در دعاوی است

دیده بان هشتم : رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز، تاکید کرد: طبق قانون جمهوری اسلامی ایران همه اشخاص و تمام اصحاب دعوا در تمام دادگاه‌ها باید حق انتخاب وکیل داشته باشند.
آزمون وکالت
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، امیر حسین آبادی در مراسم گلریزان حمایت از خانواده های نیازمند زندانیان که شب گذشته برگزارشد، گفت: کانون وکلای دادگستری مرکز یک نهاد مردمی است. این نهاد حدود ۱۰۰ سال در کشور ما سابقه دارد و حدود ۶۵ سال است به موجب قانون از دولت مستقل شده است.
وی ادامه داد:‌ وکیل دادگستری باید مستقل باشد تا حق دفاع را به صورت صحیح انجام دهد چرا که در صورت عدم استقلال وکیل این وظیفه خطیر یعنی دفاع از حق طبیعی که به هر انسان داده می شود، به خوبی انجام نمی شود
حسین آبادی اظهار داشت: طبق قانون جمهوری اسلامی ایران همه اشخاص و تمام اصحاب دعوا در تمام دادگاه‌ها باید حق انتخاب وکیل را داشته باشند و اگر هم امکان انتخاب وکیل را نداشته باشند دولت مکلف است که این امکان را فراهم کند.
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز ادامه داد: کانون وکلای دادگستری مرکز محل مشاوره‌ای به نام اداره معاضدت قضایی ایجاد کرده است که به ارائه مشاوره حقوقی رایگان می‌پردازد و حتی اگر فردی به دلیل مالی امکان انتخاب وکیل را نداشته باشد این اداره به او کمک می‌کند.
وی تصریح کرد: هم اکنون درب اداره معاضدت کانون وکلا به روی تمام افرادی که نیازمند مشاوره حقوقی رایگان هستند، باز است.
منبع خبرگزاری مهر.
منتشر شده در چهارشنبه, 26 خرداد 1395 12:20

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت