سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 16 مرداد 1399-

استیفای حق مردم در ماجرای مصادره اموال با به کارگیری گروه حقوقی قوی از سوی دولت

دیده بان هشتم : معاون قضایی دادگستری استان اصفهان گفت: دولت باید از طرق حقوقی موضوع مصادره اموال ایران را پیگیری کرده و در مقابل این آرا ساکت ننشیند، اعتراض‌های لازم را به مراجع مرتبط انجام داده و از یک گروه حقوقی قوی استفاده شود.
خبرگزاری فارس: لزوم به کارگیری گروه حقوقی قوی از سوی دولت برای استیفای حق مردم در ماجرای مصادره اموال
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، سید رشید صلاح‌الدین امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در اصفهان در خصوص مصادره دارایی‌های بلوکه‌ شده ایران از طرف آمریکا اظهار کرد: مسائل و مشکلات بین ایران و آمریکا ناشی از مسائل سیاسی و فعالیت‌هایی است که بین این دو کشور از قدیم وجود داشته و مبنای حقوقی ندارد.
وی افزود: همزمانی این اقدامات با بحث برجام و تهاجم عربستان به یمن تمام شواهدی هستند که این اعمال به‌ جای اینکه یک جریان حقوقی باشد، یک جریان سیاسی است چرا که دولت‌ها به‌ نوعی نمی‌خواهند خود را درگیر مسائل سیاسی کنند، آمده‌اند در یک اقدام بسیار زشت، از دستگاه قضایی خود به‌ عنوان ابزار استفاده کردند.
معاون قضایی دادگستری استان اصفهان تصریح کرد: این شواهد نشان می‌دهد دستگاه قضایی در این کشورها از استقلال لازم برخوردار نبوده و تابع مسائل سیاسی و دیپلماسی دولت‌هایشان هستند.
وی تأکید کرد: حال تمام این مباحث را که کنار هم بگذاریم می‌فهمیم که این کار هم همانند اعمال قبلی‌شان یکی شگرد سیاسی برای فریب طرف مقابل است که از طریق دستگاه‌های قضایی کارهای سیاسی خود را انجام دادند و تمام اهداف آن‌ها دامن زدن به پروژه ایران هراسی است تا امتیاز خود را در دیپلماسی سیاسی افزایش دهند.
صلاح‌الدین در خصوص پاسخ ایران در برابر این اقدام گفت: باید برای مردم بحث را شفاف‌سازی کنیم چرا که این موضوع متعلق به همه ملت ایران است که مردم فکر نکنند این دستبردهای در ظاهر قانونی به دارایی‌های ملت ایران ناشی از کم‌کاری مسئولان نظام جمهوری اسلامی است.
وی در ادامه اضافه کرد: دولت باید از طرق حقوقی موضوع مصادره اموال ایران را پیگیری کرده و در مقابل این آرا ساکت ننشیند، اعتراض‌های لازم را به مراجع مرتبط انجام دهند و از یک گروه حقوقی قوی استفاده شود چرا که این اموال متعلق به همه ایران است و باید حقوقدانان آمادگی این را داشته باشند که وارد این میدان شوند و از حق مردم دفاع کنند.
معاون قضایی دادگستری استان اصفهان خاطر نشان کرد: تمام ترورهایی که در کشور ما بعد از انقلاب صورت گرفته ناشی از برنامه‌های غربی بوده و یا تحت حمایت آن‌ها بوده؛ دلیل آن‌هم این است که همه تروریست‌ها در حال حاضر در کشورهای غربی هستند و کشورهای خارجی، جلوی آن‌ها فرش قرمز پهن کرده‌اند و از همه لحاظ از تروریست‌ها حمایت کردند.
وی ابراز کرد: اگر این ترورها یک اقدام منسجم و هماهنگ نبوده، دلیلی نداشته است که در کشورهای خارجی آن‌ها را پذیرش کنند و نکته مهم این است که ما برای اقدام متقابل نباید جو زده بشویم و یک اقدام سطحی انجام دهیم چرا که ما به‌ اندازه کافی مستندات در مورد دست داشتن کشورهای غربی به‌خصوص آمریکا و انگلیس به ترورها داریم.
صلاح‌الدین در ادامه بیان کرد: یک بعد این کار مقابله هم مقابله روانی است که این کار نظام سلطه را دچار چالش می‌کند یعنی افرادی که از طریق فضای مجازی این مطالب را می‌خوانند، می‌فهمند که این جاده یک‌طرفه نیست و فقط آمریکا نمی‌تواند اقدام این‌چنین بکند، بلکه تمام کشورها می‌توانند این کار را انجام دهند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: در حقوق بین‌الملل ضمانت‌های اجرایی برای این نوع احکام دیده‌شده چراکه این نوع احکام، احکامی نیستند که بلا اجرا و  بلا اقدام باقی بمانند؛ ضمانت‌های اجرای لازم و مربوط به این احکام وجود دارد که از لحاظ قانونی می‌توان به‌ طور جدی آن را پیگیری کرد.
منتشر شده در چهارشنبه, 26 خرداد 1395 15:41

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت