سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 18 مرداد 1399-

جزئیات پرداخت اقساطی جریمه غیبت سربازی/ صدور کارت معافیت موقت سربازی تا اتمام اقساط

دیده بان هشتم : جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح به تشریح جزئیات پرداخت قسطی جریمه غیبت سربازی برای مشمولان واجد شرایط پرداخت.
خبرگزاری فارس: جزئیات پرداخت اقساطی جریمه غیبت سربازی/ صدور کارت معافیت موقت سربازی تا اتمام اقساط
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، به تشریح آخرین جزئیات شرایط پرداخت قسطی جریمه غیبت سربازی پرداخت و اظهار داشت:‌ بنا بر بند «ب» تبصره ماده 11 قانون بودجه سال 95 مشمولان غایب سربازی می‌توانند وجوه جریمه غیبت سربازی خود را به صورت نقدی یا قسطی پرداخت کنند.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: مشمولان غایبی واجد شرایطی که مایل به پرداخت این جریمه به صورت قسطی هستند، باید به پلیس +10 مراجعه کرده و نسبت به ثبت‌نام و تقاضای پرداخت قسطی اقدام کنند.
وی افزود: سازمان وظیفه عمومی پس از بررسی مدارک و مستندات مشمول ثبت‌نام کرده در پلیس +10، جریمه مورد نظر را با توجه به داشتن همسر، تعداد فرزندان، مدرک تحصیلی و مدت زمان غیبت تعیین کرده و سپس فرد را جهت دریافت تسهیلات به بانک معرفی خواهد کرد.
این مقام ارشد ستاد کل تصریح کرد: بانک مربوطه با تشکیل پرونده و اخذ تضمین‌های لازم حداقل یک سوم مبلغ جریمه را دریافت کرده و مابقی جریمه را که دو سوم خواهد شد، با کارمزد 4 درصد و اقساط 36 ماهه برای فرد در نظر خواهد گرفت و با وی قرارداد خواهد بست.
سردار کمالی ادامه داد: بانک مربوطه پس از دریافت یک سوم جریمه  و تکمیل پرونده، مشمول را جهت دریافت کارت معافیت موقت با اعتبار 36 ماهه به سازمان وظیفه عمومی معرفی خواهد کرد و سازمان نیز با دریافت نامه کارت معافیت موقت با اعتبار 36 ماهه را صادر خواهد کرد.
جانشین اداره منابع انسانی ستاد کل نیروهای مسلح در پاسخ به دیگر پرسش فارس در مورد زمان صدور کارت دائمی معافیت اظهار داشت:‌ سازمان وظیفه عمومی با دریافت گواهی بانک بعد از 36 ماه مبنی بر پرداخت آخرین قسط نسبت به دائمی کردن کارت معافیت اقدام خواهد کرد.
وی در خصوص افرادی که نسبت به پرداخت اقساط تعلل کنند، گفت: بانک در این موارد تضمین‌های اخذ شده را به اجرا خواهد  گذاشت و اگر موفق نشود به سازمان وظیفه عمومی این موارد را اعلام خواهد کرد؛‌سازمان وظیفه عمومی بعد از 4 ماه اعتبار کارت‌های موقت را ابطال خواهد کرد.
این مقام ارشد ستاد کل خاطر نشان کرد:‌سازمان وظیفه عمومی در اسرع وقت با بانک‌های انصار و قوامین نسبت به اجرایی کردن ضوابط اقدام خواهد کرد و افراد می‌توانند برای تشکیل پرونده برای قسطی کردن جریمه غیبت سربازی خود در اسرع وقت به پلیس +10 مراجعه کنند.
منتشر شده در شنبه, 05 تیر 1395 14:07

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت