سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 09 اسفند 1398-

آخرین جزئیات از پرونده خون‌های آلوده/ 39 پرونده در انتظار وصول نظریه کارشناسی است

دیده بان هشتم : دانش‌آراء در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده خون‎های آلوده گفت: تقریبا 80 فقره از این پرونده‎ها اواخر سال 94 و اوایل سال 95 تشکیل شده است و از پرونده‌های قبل از سنوات اخیر که قریب 1600 فقره بوده، فقط 39 فقره باقی مانده است که در مرحله کارشناسی توسط پزشکی قانونی است.
آخرین جزئیات از پرونده خون‌های آلوده/ 39 پرونده در انتظار وصول نظریه کارشناسی استبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم «علیرضا دانش‌آراء» رئیس مجتمع قضایی شهید بهشتی در گفت‌وگو با خبرگزاری میزان، در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده خون‎های آلوده اظهار کرد: جمع پرونده‌های شعبه اول در بحث خون‌های آلوده موسوم به پرونده هموفیلی از بدو شکل‌گیری در شعبه اول حدود 1700 پرونده بوده است. 
وی ادامه داد: تقریبا 80 فقره از این پرونده‎ها اواخر سال 94 و اوایل سال 95 تشکیل شده است و از پرونده‌های قبل از سنوات اخیر که قریب 1600 فقره بوده، فقط 39 فقره باقی مانده است که در مرحله کارشناسی توسط پزشکی قانونی است که به محض وصول نظریه کارشناسی و پس از جری تشریفات قانونی منتهی به صدور حکم می‎شود و پرونده‎هایی که به مرحله قطعیت رسیده با رعایت مقررات قانونی محکوم به آنها وصول شده است.
گفتنی است؛ در سالهای 1984 و 1985 میلادی انستیتو مریو فرانسه محصول فاکتورهای انعقادی آلوده به ویروسHIV جهت بیماران هموفیلی را به برخی از کشورها مانند آلمان غربی، ایتالیا، آرژانتین، عربستان، عراق، ایران و... صادر و تعدادی از بیماران هموفیلی را آلوده به این ویروس کرد. 
 
به دنبال روشن شدن این موضوع که منشاء آلودگی فرآورده‌های خونی به ویروس  HIV  در پرونده موسوم به هموفیلی‌ها، خارجی بوده است سازمان انتقال خون ایران در سال 1387 طرح شکایت علیه شرکت فرانسوی صادر کننده فاکتورهای خونی آلوده به ایران را در دستور کار قرار داد؛ اما از آن زمان تاکنون شکایت ایران از این شرکت فرانسوی به نتیجه‌ای نرسیده است. 
منتشر شده در یکشنبه, 06 تیر 1395 10:21

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت