سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 06 خرداد 1399-

درخواست یک نماینده برای اجرای قانون رسیدگی به دارایی مقامات

دیده بان هشتم : نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خواستار ارائه گزارش رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه درباره اجرای قانون رسیدگی به دارایی مقامات شد.
صحن مجلس
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، احمد مازنی در تذکری در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس، اظهار کرد: به منظور افزایش اعتماد عمومی قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام در مجمع تشخیص مصلحت نظام به تصویب رسیده که ماده 6 این قانون می‌گوید حداکثر ظرف 6 ماه رئیس قوه قضائیه موظف است آیین‌نامه اجرایی این قانون را ابلاغ کند.
وی با بیان اینکه این قانون در دی‌ماه 94 ابلاغ شد، اضافه کرد: نمایندگان را از سرنوشت این قانون و آیین‌نامه اجرایی آن مطلع بفرمایید. از رئیس قوه قضائیه هم می پرسم که از آیین‌نامه اجرایی اصل 142 قانون اساسی چه خبر؟ و از ریاست جمهوری هم تقاضا می کنم علت عدم ابلاغ این قانون توسط ایشان و آخرین وضعیت اجرای آن را به اطلاع نمایندگان برسانند.
به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر، اظهار کرد: این قانون در مجلس قبلی تصویب شد و چون شورای نگهبان ایراد گرفت که چرا مجلس این قانون را توسعه داده و مجلس هم بر موضعش اصرار کرد این قانون به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد و مدت زیادی مورد بحث قرار گرفت تا نهایتاً‌ تصویب و ابلاغ شد.
وی افزود: از زمان تصویب این قانون فرصتی بود برای اینکه قوه قضائیه آیین‌نامه آن را تنظیم کند. با توجه به اینکه حجم افراد درگیر در این قانون زیاد است آنها فرصتی خواستند که این قانون را سازمان دهند اما من فکر می‌کنم این روزها کارش آغاز شود اما پیگیری می‌کنیم که ببینیم این قانون کی اجرا می‌شود.
منبع ایسنا.
منتشر شده در سه شنبه, 22 تیر 1395 11:42

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت