سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 18 مرداد 1399-

ابلاغ بخشنامه برخورد با تخلف ثبت نام دانش آموزان درمدارس

دیده بان هشتم : معاون پیشگیری سازمان تعزیرات حکومتی همزمان با آغاز زمان ثبت نام مدارس، بخشنامه ای خطاب به مدیران اجرایی این سازمان برای برخورد با مدارس متخلف صادر کرد.
بخشنامه برخورد با تخلف ثبت نام دانش آموزان درمدارس ابلاغ شد

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، محمد بارانی این بخشنامه را برای ادارات کل تعزیرات سراسر کشور و با توجه به افزایش شکایت های مردمی از اضافه دریافتی برخی مدارس به ویژه غیرانتفاعی، هنگام ثبت نام دانش آموزان، ابلاغ کرد.
در این بخشنامه خطاب به مدیران اجرایی سازمان تعزیرات حکومتی به توجه نسبت به رعایت مقررات اخذ شهریه از دانش آموزان از یک طرف و وصول برخی گزارش ها در خصوص بروز تخلف و اخذ شهریه مازاد تعرفه های مصوب در فرآیند ثبت نام دانش آموزان در مدارس (به ویژه مدارس غیرانتفاعی) تاکید شده است.
بر اساس بخشنامه اخیر، همچنین مدیران اجرایی این سازمان ضروری است با هماهنگی و تعامل با مدیران آموزش و پرورش در سطوح استان و شهرستان های تابعه، اقدامات و پیش بینی های لازم برای پیشگیری از ارتکاب تخلفات احتمالی را هم مدنظر داشته باشند.
به گزارش سازمان تعزیرات حکومتی در بخشنامه مورد اشاره، نصب تعرفه های مصوب در محل ثبت نام به نحوی که قابل رویت برای والدین و دانش آموزان باشد ازجمله موارد پیشگیری از ارتکاب تخلفات احتمالی به شمار می آید.
در بخشنامه یاد شده همچنین تاکید شده است که اطلاع رسانی صلاحیت قانونی سازمان تعزیرات برای رسیدگی به شکایات مردمی در این خصوص (ثبت نام) و واکنش قانونی در قبال تخلفات ارتکابی مدیران و مسئولان ثبت نام مدارس مربوطه و سایر اقدامات پیشگیرانه به عمل آید.
در بخشی از بخشنامه سازمان تعزیرات آمده است: لازم است مدیران اجرایی سراسر کشور با جدیت تمام مطابق با قوانین، مقررات و ضوابط و با تعامل و همکاری در جهت اجرای حقوق مردم و تکالیف مدیران و مسئولان مدارس به گونه ای عمل کنند که ضمن ارائه ساز و کارهای پیشگیری، زمینه لازم جهت برخورد قانونی با متخلفان مهیا شود.
به گزارش سازمان تعزیرات ، بارانی، معاون پیشگیری این سازمان با توجه به اهمیت موضوع در این بخشنامه، خواستار اولویت داشتن رسیدگی به شکایات مربوط به تخلفات مدارس در سراسر کشور شد.

منبع ستاد حقوق بشر قوه قضائیه.

منتشر شده در پنج شنبه, 24 تیر 1395 12:40

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت