سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 خرداد 1399-

دیده شدن و شنیده شدن اولین حق هر شهروند ایرانی است

دیده بان هشتم : دستیار ویژه رییس جمهوری در حقوق شهروندی اعلام کرد: دیده شدن، شنیده شدن و دسترسی به اطلاعات از حقوق اولیه هر شهروند ایرانی است که ما به دنبال آموزش این حقوق و راه های رسیدن و تظلم خواهی در این باره برای شهروندان هستیم.
سایت حقوقی

به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، الهام امین زاده معاون سابق حقوقی ریاست جمهوری و دستیار ویژه رییس جمهوری در حقوق شهروندی در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا درباره آنکه باید بیاموزیم که حقوق انسان ها بیش از هر چه آموختنی است تا گرفتنی، گفت: در عین حال ما کار با دستگاه ها را برای تامین حقوق شهروندی آغاز کرده ایم.

** سه سال کار برای حقوق شهروندی
امین زاده که از بیست و دوم تیرماه سال جاری به سمت دستیار ویژه ریاست جمهوری در حقوق شهروندی انتخاب شده است، گفت: در دوره معاونت حقوقی ریاست جمهوری نیز حدود سه سال بر رسیدن به مفاهیم اجرایی حقوق شهروندی کار کردم و امروزه می توانم در این باره فعالیت کنم.
امین زاده حقوق شهروندی را دارای سه ضلع «دولت - مردم » ، «مردم - دولت» و «مردم - مردم» دانست و افزود: در این فرایند سه ضلعی داریم که به هم وابسته اند و بخش ها باید به هم پاسخگو باشند.

** نگاه آمایش در سطح مدیریتی کشور ضعیف است
وی با اشاره به اینکه نگاه آمایشی در سطح مدیریتی کشور بسیار ضعیف است، گفت: حقوق شهروندی بسیاری از مسائل را شامل می شود که می تواند به طور مثال استفاده از ظرفیت نور خورشید برای مردم سیستان و بلوچستان به عنوان ثروتی طبیعی و حقی برای آنها تعریف کرد که اکنون از این ظرفیت که حق مردم این خطه است استفاده نمی شود.
امین زاده گفت: مسائلی چوون کویر، جنگل، اقلیت ها ،صنایع ، محیط زیست و ریزگردها .... از دیگر مسائل حقوق شهروندی است که از کنار آن بدون اعتنا رد می شویم.
وی افزود: مساله ریزگردها را می توان با توافق های اجرایی با عراق، سوریه و ترکیه حل کرد.

** نخستین زن عضو شورای عالی فضا: فضا برای ایران می تواند منبع ثروت زایی و صلح باشد
امین زاده که هفته گذشته به عنوان تنها زن شورای عالی فضایی نیز انتخاب شده، دیدگاه های جالبی درباره فضا به عنوان منبعی برای ثروت سازی دارد و نه اینکه کشوری به علت فعالیت فضایی همچون پرتاب ماهواره انگ اقدام نظامی را یدک بکشد.

منتشر شده در پنج شنبه, 04 شهریور 1395 10:46

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت