سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

پنج شنبه, 15 خرداد 1399-

دبیر کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستی مرکز : حضور در ادارات معاضدت برای کارآموزان وکالت الزامی شد

دیده بان هشتم : دبیر کمیسیون کارآموزی کانون وکلای دادگستری مرکز با بیان اینکه کارآموزان وکالت دیگر کارهای تحقیقاتی در دوره کارآموزی انجام نمی دهند، گفت: حضور در ادارات معاضدت برای کارآموزان وکالت اجباری شد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حسین عسکری راد در گفت وگو با خبرگزاری ایرنا، از تغییر برخی رویه ها در دوره کارآموزی وکالت خبر داد و افزود: از آنجا که بیشتر تحقیقات کارآموزان وکالت، کار خودشان نیست و از تحقیقات انجام شده دیگران برمی دارند و اصالت ندارد، لذا درخواست حذف تحقیق در دوره کارآموزی وکالت را داشتیم که با این امر موافقت شد و مقرر گردید کارآموزان به جای آن، ضمن آوردن آرای قضایی، ترجمه و سخنرانی نیز داشته باشند.
وی همچنین خاطرنشان کرد: بیشتر کارآموزان بعد از گذراندن دوره وکالت و سوگند خوردن، پرونده چندانی در اختیار ندارند، برای همین حضور کارآموزان در ادارات معاضدت قضایی الزامی شد و آنان از نزدیک با مردم، پرونده ها، دعواها و مشکلات آنان قرار گرفته و با دعوای واقعی آشنا می شوند.
دبیر کمیسیون کارآموزی وکالت ادامه داد: حضور در ادارات معاضدت قضایی فرصتی برای این کارآموزان فراهم می کند تا در کنار وکلای دادگستری، نسبت به شیوه بررسی اسناد و مدارک و نحوه پاسخگویی توجیه شوند.
وی با تاکید بر اشراف به کار با رایانه برای کارآموزان وکالت اظهار داشت: داشتن دانش رایانه ای برای کارآموزان الزامی است و صرف داشتن مدرک رایانه ای از یک مرکز فنی و حرفه ای قابل قبول نیست و این افراد ممیزی می شوند.
وی از وکلا خواست تا با رعایت اصول حرفه ای وکالت، بر استقلال وکلا هم تاکید داشته باشند و در این مورد گفت: استقلال کانون وکلا حق فردی و شخصی نیست بلکه حق شهروندیٰ ملی و عمومی است چون وکیل با استقلال بهتر می تواند حق شهروندی موکلش را احیا کند و به دفاع از حق او بپردازد.
عسکری راد، با توصیه به همکاران وکیل به نگرفتن حق مشاوره، تصریح کرد: نگرفتن حق مشاوره برای وکیل سرمایه است و ارباب رجوعی که برای گرفتن مشاوره یک بار به وکیل مراجعه می کند با انجام مشاوره رایگان ترغیب می شود تا وکالت پرونده خود را به دست همین وکیل بسپرد. اما در عین حال وکلا را به انجام کار وکالت رایگان اصلا توصیه نمی کنم.

منبع : ایرنا

منتشر شده در دوشنبه, 05 مهر 1395 11:02

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت