سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 18 خرداد 1399-

سنددارشدن ۹۰درصد اراضی ملی تهران/ مسئولان قضایی محدوده اعلام کنند

دیده بان هشتم : معاون حفاظت و امور اراضی جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به سنددار شدن ۹۰ درصد اراضی ملی تهران گفت: برخی از اراضی شمال تهران برای سند دار شدن در اولویت قرار گرفتند.
اراضی ملی
به گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، مسعود منصور در پاسخ به این سوال که مدتهاست  برخی از مسئولان قضایی در خصوص سند دار نبودن ۱۰ هزار هکتار از  اراضی ملی تهران انتقاد کرده و این اراضی را در آستانه تصرف و زمین خواری می دانند، آیا اقدامی در این خصوص انجام شده است؟ گفت: برخی از اراضی شمال تهران برای سند دار شدن در اولویت قرار گرفته اند.
وی افزود: اگر دادستانی تهران پلاک یا محدوده خاصی را مد نظر داد حتما اعلام کند تا در اولویت پیگیری قرار گیرد.
منصور در پاسخ به این سوال که آیا بحث سند دار شدن اراضی ملی در شورای حفظ حقوق بیت المال پیگیری شد یا خیر؟، گفت: این امر مستلزم این است که پرونده های مشخصی در خصوص هشدار نسبت به زمین خواری مطرح شود. در رابطه با ۱۰ هزار هکتار مذکور نیز باید گفت که گاهی این زمین ها حریم شهر شدند که باید بین ما و وزارت شهرسازی تعیین تکلیف شوند.
وی تصریح کرد: گاهی مردم نسبت به ملی بودن برخی از اراضی اعتراض دارند که قانون در این خصوص نحوه اعتراض و طرح دعوی را اعلام کرده است.
معاون حفاظت و امور اراضی جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور اظهار داشت: برخی عرصه ها به دلیل ویژگی های خاص در معرض تصرف قرار دارند که این اراضی باید در اولویت سند دار شدن قرار گیرند. هم قوه قضائیه در خصوص پرونده های اختلافی احتمالی و هم سازمان ثبت اسناد برای صدور سندها و هم ما به عنوان حافظ این زمین ها باید نسبت به سند دار شدن اراضی ملی اقدام کنیم.
منصور افزود: امیدواریم این ۱۰ هزار هکتاری که برخی مسئولان اعلام کردند که فاقد سند هست، رفع مشکل شده و اگر در حوزه ما است تا پایان سال برایشان سند صادر شود.
وی با اشاره به اینکه در جنوب تهران نیز اراضی ملی مهمی وجود دارد، گفت: تقریبا برای  بیش از ۹۰درصد اراضی ملی تهران توانسته ایم سند صادر کنیم.
منبع : مهر
منتشر شده در شنبه, 03 مهر 1395 09:11

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت