سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 18 خرداد 1399-

لایحه جامع وکالت، نمی‌تواند خواست عمومی کشور را در نظر گیرد

دیده بان هشتم:نایب رییس دوم کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 80 درصد اعضای کمیسیون قضایی مجلس را قضات تشکیل می دهند، گفت: ما اعلام کرده‌ایم که لایحه جامع وکالت نمی‌تواند خواست عمومی را در نظر بگیرد و جمعیت زیادی را متاثر می‌کند و ناچار به اعمال تغییرات در این لایحه هستیم.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، یحیی کمالی پور صبح امروز در نشست اعضای هیئت مدیره کانون وکلای استان کرمان با مجمع نمایندگان استان اظهار کرد: لایحه جامع وکالت از دوره فعالیت مجلس قبل مطرح است و اخیرا نیز دولت یک لایحه تقدیم کرده که به زودی این لایحه و لایحه قوه قضائیه در دستور کار کمیسیون قضایی قرار گرفته و به زودی شروع به کار می شود.

وی با اشاره به اینکه 80 درصد اعضای کمیسیون قضایی مجلس را قضات تشکیل می دهند، افزود: ما اعلام کرده ایم که لایحه جامع وکالت نمی تواند خواست عمومی را در نظر بگیرد و جمعیت زیادی را متاثر می کند و ناچار به اعمال تغییرات در این لایحه هستیم.

کمالی پور تصریح کرد: دنبال هستیم که هم نظر کانون وکلا در بحث استقلال لحاظ شده و هم دیدگاه های رییس قوه قضائیه را داشته باشیم.
در این نشست "حبیب الله نیکزادی" نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: استقلال وکلا مسئله مهمی است و نباید هیچ چیزی مسیر وکالت و این استقلال را منحرف کند.

وی افزود: بحث این است با توجه به چارچوب قانون که هم وکلا و هم کانون کارشناسان دارند و همه مسائل دیده شده، چرا قوه قضائیه می‌خواهد سایه نظارتی خود را اعمال کند؟

نیکزادی تصریح کرد: ممکن است این امر یا به دلایل سیاسی بوده و یا عملکرد وکلا به نحوی بوده که این اتفاق افتاده که باید روی این مسئله کار شود.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در صورتی که اجحافی به حقوق مردم به خاطر ارتباطات ناسالم باشد، باید جلوی آن گرفته شود و در صورتی که بحث سیاسی باشد، مجلس دهم و کمیسیون قضایی نیروهای برجسته ای در حقوق دارد که دفاع خواهند کرد.

منبع: ایسنا

منتشر شده در چهارشنبه, 31 شهریور 1395 13:59

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت