سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 16 خرداد 1399-

رسیدگی به دعاوی در ایران بدون هیچگونه وابستگی و تاثیرگذاری انجام می شود

دیده بان هشتم : دادستان کل کشور در دیدار با همتای مالزیایی خود در تهران تاکید کرد : به دلیل استقلال قوا در ایران رسیدگی به شکایات و دعاوی بدون هیچگونه اعمال نظر، وابستگی و تاثیر گذاری صورت می گیرد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حجت الاسلام و المسلمین محمد جعفر منتظری روز سه شنبه در دیدار داتوسری حاجی محمد افندی بن علی همتای مالزیایی خود در تهران با بیان اینکه دستگاه قضایی ایران از چند بخش تشکیل شده است، افزود: در ایران تحقیقات مقدماتی در دادسراها و محاکمه در دادگاه ها انجام می گیرد.
وی با تاکید بر رعایت حقوق عمومی شهروندان در کشور خاطر نشان کرد: هر آنچه که مربوط به حقوق عمومی تلقی شود مانند منابع و جنگل ها ، دادستان ورود پیدا می کند.
دادستان کل کشور اظهار داشت : دادگاه های بدوی، تجدید نظر ، کیفری و محاکم دیوان عالی کشور از جمله محاکم رسیدگی کننده در دستگاه قضایی در ایران است.
وی با اشاره به برخی سازمان های تحت پوشش قوه قضاییه نیز گفت: سازمان های پزشکی قانونی ، زندان ها و ثبت اسناد و املاک نیز از دیگر دستگاه های تابعه قوه قضاییه به شمار می رود.
داتو سری حاجی محمد افندی بن علی نیز در این دیدار گفت: قسمتی از فعالیت های من در خصوص ارایه مسایل مشاوره ای به رئیس جمهور و مابقی مربوط به صدور حکم است بر اساس احکام قضایی است که از سوی اینجانب صادر می شود.
وی با بیان اینکه حفاظت از منابع ملی نیز بخشی از فعالیت های دادستان در مالزی است، گفت: رییس قوه قضاییه در مالزی از سوی پادشاه این کشور تعیین و منصوب می شود.

منبع : ایرنا

منتشر شده در سه شنبه, 30 شهریور 1395 15:32

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت