سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

جمعه, 16 خرداد 1399-

عدم مدیریت فضای مجازی زمینه ورود ناهنجاری را افزایش می‌دهد

دیده بان هشتم : تولیت آستان قدس رضوی گفت: با عدم مدیریت فضای مجازی، ناهنجاری اجتماعی افزایش پیدا می‌کند.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رییسی امروز، هشتم مهر ماه در سیزدهمین همایش دادستان‌های عمومی و انقلاب و نظامی کشور، روسای کل دادگستری‌ها و سازمان قضایی نیروهای مسلح در مشهد، با بیان اینکه در شریعت اهدافی دارم که غیر از احکام شریعت هستند، اظهار کرد: تعلیم، تزکیه، تربیت جامعه و اجرای عدالت اجتماعی به عنوان  اهداف شریعت تعریف شده‌اند. 
 
وی ادامه داد: در دولت اسلامی و در نظام مبتنی بر حکومت که مبنای آن هدایت است و بر اساس دین و قرآن، حکومت باید بر محور امر به معروف و نهی از منکر حرکت کرده و از زشتی‌ها و پلیدی‌ها به دور باشد. 
 
وی با اشاره به اینکه درصد بالای زندانیان زیبنده جامعه اسلامی نیست، اظهار کرد: تعداد زیاد پرونده‌های دستگاه قضایی نیز برای جامعه ما مناسب نیستند و باید اقداماتی انجام شود تا ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی در جامعه کاهش پیدا کند زیرا بسیاری از این آسیب‌های  اجتماعی امروز یک ناهنجاری هستند، اما در آینده تبدیل به جرم می‌شوند.
 
تولیت آستان قدس رضوی با تاکید بر اینکه برای کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی نیازمند اقدامات جدی هستیم، افزود: باید با عزم جدی و با علم و دانش در این مسیر حرکت کنیم، فساد، تبعیض و فقر برای جامعه اسلامی ما مناسب نیست. بسترهای بسیاری در جامعه دینی وجود دارد که مبتنی بر ارزش‌های اسلامی است دولت در نظام دینی بر مبنای این هدایت است و رفاه در پرتوی این هدایت اتفاق می‌افتد. 
 
وی با بیان اینکه ثمره این اجلاس باید حرکت و جهشی علمی و انقلابی برای حل این مسائل باشد، گفت: در انجام این اقدامات آمار پرونده‌های ورودی نیز کاهش پیدا می‌کند.
 
رییسی در خصوص عدم مدیریت فضاهای مجازی در کشور، خاطرنشان کرد: فضاهای مجازی بدون مدیریت درست زمینه ناهنجاری را افزایش می‌دهد، افرادی که این اتوبان فضای مجازی را ایجاد کردند می‌دانند که این فضا بسیار آسیب‌رسان است، اما باید کاری کنیم که از این فضا بهره‌مند شویم.
 
وی ابراز امیدواری کرد: در برگزاری این نشست‌ها شاهد کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی باشیم.
منبع : ایسنا
منتشر شده در پنج شنبه, 08 مهر 1395 17:29

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت