سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

دوشنبه, 05 اسفند 1398-

قراردادهای بانکی جزو قراردادهای لازم الاجرا است

دیده بان هشتم : قراردادهای بانکی جزو قراردادهای لازم الاجراست و می‌توان مستقیما با مراجعه به اداره ثبت اسناد تقاضای اجرائیه کرد و نیازی به این نیست که این‌گونه موضوعات در دادگستری مطرح شوند.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، سید علی اصغر رفاهی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان یزد، در جلسه ای با حضور مسئولین بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری شهرستان اشکذر دیدار و گفت‌وگو کرد.
وی با اشاره به لزوم محدودسازی فعالیت موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز گفت:محدود سازی فعالیت موسسات مالی و اعتباری غیر مجاز یکی از برنامه‌های عملیاتی و اجرایی سال جاری معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد است.
این مقام مسئول ضمن گلایه از مسئولین برخی از بانک‌ها و موسسات مالی اعتباری بدلیل پرونده‌سازی برای دستگاه قضایی به بحث لازم الاجرا بودن قراردادهای بانکی اشاره کرد و گفت: قراردادهای بانکی جزو قراردادهای لازم الاجراست و می‌توان مستقیما با مراجعه به اداره ثبت اسناد، تقاضای اجرائیه کرد.
معاون اجتماعی دادگستری یزد تصریح کرد: نیازی به این نیست که این موارد وارد دادگستری شده، وقت و زمان قاضی گرفته شود، بعد حکم صادر شود و بعد از صدور حکم، تقاضای اجرا کنند، در حالی که همان ابتدا امکان درخواست اجرائیه از اداره ثبت وجود داشته است.
وی در خصوص تنظیم قراردادهای بانکی نیز گفت: سعی شود موازین قانونی در قراردادها رعایت شود. مثلا تسهیلات ایجاد اشتغال فقط و فقط در زمینه موضوعی خود مصرف شود و در جای دیگر و برای اهداف دیگر استفاده نشود.
رفاهی یکی دیگر از موارد پرونده‌سازی یرای دستگاه قضایی را ارجاع برخی افراد برای اخذ حکم رشد از دادگستری دانست و گفت: زمانی که شخص ولی یا قیم داشته باشد نیازی به صدور حکم رشد برای او نیست و امضاء ولی یا قیم در قرارداد دریافت تسهیلات نافذ است.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری یزد پیشنهاد کرد: دوره‌های طرح آینه، کارگاه آموزش‌های پیش از ازدواج و غیره برای خانواده کارکنان بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری برگزار شود.
منبع : میزان
منتشر شده در چهارشنبه, 07 مهر 1395 11:16

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت