سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 خرداد 1399-

قضات نباید تحت تاثیر مسایل حاشیه‌ای قرار بگیرند / ادای حق یک مظشلوم کار بزرگی است

دیده بان هشتم :  قضاتی که قضاوت می کنند نباید تحت تاثیر مسایل حاشیه ای قرار بگیرند و پرونده ها را با دقت ویژه بررسی کنند.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ،  رئیس کل محاکم تهران در مراسم تودیع و معارفه سرپرستان سابق و جدید مجتمع قضایی خانواده 2 تهران با اشاره به تلاش دستگاه قضا برای اجرای عدالت افزود: قضاتی که قضاوت می کنند نباید تحت تاثیر مسایل حاشیه ای قرار بگیرند و پرونده ها را با دقت ویژه بررسی کنند. 
وی با اشاره به هفته دفاع مقدس افزود: دفاع مقدس برای ما یادآور دلاوری‌های کسانی است که هشت سال خالصانه تمام سختی‌ها و مشقت‌های جنگ را تحمل کردند.
رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران ادامه داد: افرادی بودند که جان خود را نثار انقلاب کردند و اینها همان شهدایی هستند که الگوی همه ما در زندگی فردی، اجتماعی و اداری شدند.
پوریانی گفت: حفط ارزشهای دفاع مقدس برای همه ما نعمت است و در روز قیامت از ما سوال خواهند کرد که شما چه کردید؟خوشا به حال کسانی که راه شهدا را خوب شناختند و عملکردشان جهادی است.
رئیس محاکم عمومی و انقلاب تهران تصریح کرد: امروز رهبر انقلاب ستون و خیمه نظام جمهوری اسلامی ایران است و چون افتاب می درخشد.
وی تاکید کرد: تدابیر هوشمندانه رهبر انقلاب دلهره ای عظیم بر قلب دشمنان است.
پوریانی با اشاره به تلاش دستگاه قضا برای اجرای عدالت افزود: قضاتی که قضاوت می کنند نباید تحت تاثیر مسایل حاشیه ای قرار بگیرند و پرونده ها را با دقت ویژه بررسی کنند.
رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران تصریح کرد: قضاوت کار آسانی نیست و کسانی در این عرصه موفق می شوند که همواره به یاد خدا باشند.
وی ادامه داد: اگر قاضی با کمک کادر اداری حق یک مظلوم را ادا کند کار بزرگی کرده است.
پوریانی تاکید کرد: کوچکترین خطا و مسامحه ممکن است موجب تضییع حق یک مظلوم شود و همه قضات باید مراقب رسیدگی به پرونده ها باشند.
پوریانی با اشاره به این که هر قاضی بیش از 200 رای در ماه صادر می کند افزود: اکثر قضات ما با پشتکار ویژه حتی تا 2 صبح بیدار می مانند و رای صادر می کنند تا کار مردم زمین نماند.
وی ادامه داد: در تهران بیش از 200 قاضی کم داریم که مدیریت کردن در این شرایط بسیار دشوار است.
در ادامه این مراسم جواد صادقی سرپرست سابق مجتمع قضایی خانواده 2 با اشاره به تسریع رسیدگی پرونده ها در این مجتمع افزود: در حال حاضر ورودی پرونده ها به شعب این مجتمع 200 پرونده است ونزدیک به 200 پرونده هم در این مجتمع قضایی مختومه شده است.
گفتنی است؛ در این مراسم عباس پوریانی رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب تهران، حجت الاسلام نیری رئیس دادگاه عالی انتظامی قضات، جواد صادقی سرپرست سابق مجتمع قضایی خانواده 2، حجت الاسلام عموزادی سرپرست جدید مجتمع قضایی خانواده 2 و جمعی از مسئولین قضایی حضور داشتند.
صادقی بیش از 11 سال عهده دار سرپرستی مجتمع قضایی خانواده 2 تهران بوده و از این پس به عنوان مستشار دادگاه عالی انتظامی قضات مشغول خدمت خواهد شد.
در انتهای این مراسم با اهدای لوح سپاس از زحمات چندین ساله جواد صادقی تقدیر شد.
منبع: میزان
منتشر شده در دوشنبه, 05 مهر 1395 18:01

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت