سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 13 خرداد 1399-

دریافت وجه صدور کد رهگیری در بنگاه‌های املاک، خلاف قانون است

دیده بان هشتم : رئیس سازمان اسناد و املاک کشور گفت: دریافت وجه برای صدور کد رهگیری در بنگاه های معاملات ملکی خلاف قانون است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، احمد تویسرکانی رئیس سازمان اسناد و املاک کشور در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در رابطه با الزام بنگاه‌های املاک به دریافت کد رهگیری و وجه بابت صدور آن از مردم، اظهار داشت: مرجع ثبت رسمی در کشور سازمان ثبت اسناد و املاک است و وظیفه نقل و انتقال رسمی املاک و تنظیم قرارداد‌ها با این سازمان است.
 
وی با بیان اینکه بنگاه های معاملات ملکی فقط وظیفه واسطه گری و رساندن اصحاب معامله به یکدیگر را دارند، افزود: تنظیم قرارداد ها و معامله‌های انجام شده در بنگاه های معاملات ملکی یک اقدام عادی محسوب می شود و عناوینی مثل صدور کد رهگیری و نظایر آن هیچ تغییری را در ماهیت معاملات نمی دهد.
 
تویسرکانی گفت: تنظیم اسناد در بنگاه ها نظیر یک کاغذ عادی است که افراد می توانند در منزل آن را تنظیم کنند و از نظر ما هیچ الزامی برای دریافت کد رهگیری در بنگاه ها‌ی معاملات ملکی وجود ندارد.
 
 وی تصریح کرد: دریافت وجه از افراد تحت عنوان صدور کد رهگیری در بنگاه های معاملات ملکی یک عمل خلاف قانون است و حکم  دیوان عدالت اداری می گوید که الزام کردن به دریافت کد رهگیری صحیح نیست و نباید در قبال آن وجهی دریافت شود.
منتشر شده در شنبه, 01 آبان 1395 11:52

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت