سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

یکشنبه, 11 خرداد 1399-

انتشار مجموعه قوانین و مقررات تنقیح شده حقوقی/ درج 5 قانون جدید در این مجموعه

دیده بان هشتم : شاه حیدری پور با اشاره به انتشار مجموعه قوانین و مقررات حقوقی، گفت: تمامی قوانین و مقررات حقوقی در این مجموعه تنقیح و قوانین منسوخه حذف شده، همچنین قوانین جدید و لازم الاجرای فعلی نیز مورد توجه قرار گرفته است.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، شاه حیدری پور مدیرکل حقوقی قوه قضائیه در رابطه با مجموعه تنقیح شده قوانین و مقررات حقوقی منتشر شده، اظهار کرد: این کتاب در سال 1388 بروز رسانی و منتشر شده بود و در حال حاضر پس از هفت سال مجموعه تنقیح شده قوانین و مقررات حقوقی تدوین شده و در اداره کل حقوقی قوه قضائیه به همراه نظریه‌های مشورتی این اداره کل، نظریه‌های تفسیری شورای نگهبان، آرای وحدت رویه و اصراری دیوان عالی کشور و بخشنامه‌های قوه قضائیه توسط روزنامه رسمی کشور در بیش از دو هزار و هشتصد صفحه چاپ و منتشر شده است.
مدیرکل حقوقی قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در این مجموعه تمامی قوانین و مقررات حقوقی تنقیح و قوانین منسوخه حذف و قوانین جدید و لازم الاجرای فعلی مورد توجه قرار گرفته است. 
وی اظهار کرد: در مجموعه فوق بیش از چهل عنوان قانون جدید یا به طور کامل یا بخش‌هایی که مربوط به امور حقوقی بوده به همراه  آئین نامه‌ها و نظریه‌های مشورتی مربوطه افزوده شده است.
مدیرکل حقوقی قوه قضائیه افزود: نظریه‌های مشورتی اداره حقوقی قوه قضائیه که تعداد آن بسیار است تنها موارد مهم آن به این مجموعه اضافه شده و البته از نظر شکل و قالب نیز برای سهولت استفاده، نوآوری‌هایی نیز در نظر گرفته شده تا بتوان منبع شایسته‌ای در اختیار قضات، وكلا  و سایر حقوقدانان در سراسر کشور قرار داد.
شاه حیدری پور همچنین گفت: از قوانین مهم حقوقی که در مجموعه جدید افزوده شده است می‌توان به قانون حمایت خانواده،‌ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، قانون بیمه اجباری، قانون تشكیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری و قانون نظارت بر رفتار قضات اشاره کرد.
منبع : میزان
منتشر شده در پنج شنبه, 06 آبان 1395 11:34

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت