سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

چهارشنبه, 14 خرداد 1399-

توضیح رئیس کانون کارشناسان رسمی دادگستری درباره قیمت‌گذاری املاک شهرداری

دیده بان هشتم : رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان تهران با اشاره به قیمت‌گذاری‌های انجام شده در پرونده املاک شهرداری تهران، گفت: اگر این کارشناسی‌ها از سوی کانون انجام می‌شد، امکان نداشت چنین اختلاف‌های فاحشی وجود داشته باشد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، مجتبی بهرامعلی در حاشیه همایش روز کارشناس که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی و با حضور معاون اول قوه‌قضائیه و جمعی از کارشناسان رسمی دادگستری برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که در ماجرای واگذاری املاک در شهرداری تهران، نسبت به برخی کارشناساسی‌ها و قیمت‌گذاری‌های انجام شده، انتقاد وجود دارد، اظهار داشت: اگر شکایتی شده باشد، کانون حتماً ورود کرده و به تخلفات رسیدگی می‌کند.
رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران در پاسخ به این سئوال که آیا تا کنون شکایتی نشده است، گفت: اگر موضوعی باشد حتماً شکایت شده است، تا شکایتی نباشد، متوجه نمی‌شوند.
 
به گفته بهرامعلی در قیمت‌گذاری‌ها و ارزیابی‌هایی که به وسیله کانون کارشناسان رسمی دادگستری انجام می‌شود، امکان ندارد چنین اختلاف‌های فاحشی وجود داشته باشد.
 
وی در پاسخ به این سئوال که آیا کارشناسی‌های املاک شهرداری از طریق کانون انجام نشده است؟ افزود: این کارشناسی‌ها یا از طریق کانون بوده یا عده‌ای که مربوط به خود قوه‌قضائیه هستند انجام داده‌اند و به ما مربوط نمی‌شود. 
 
گفتنی است، پرونده واگذاری تعدادی املاک به مدیران و اعضای شورای اسلامی شهر تهران هم اکنون در دستور رسیدگی مرجع قضایی قرار دارد.
 
آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه‌قضائیه، با صدور ابلاغی، دادستان کل کشور را مأمور رسیدگی به این موضوع کرده است.
منتشر شده در دوشنبه, 03 آبان 1395 12:38

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت