سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 13 خرداد 1399-

استناد لایحه جامع وکالت به یک ماده قانونی ملغی شده/ بلاتکلیفی وکلای پرونده‌های امنیتی

 دیده بان هشتم : عضو کمییسیون مالیات کانون وکلای دادگستری ایرادات وارده به لایحه جامع وکالت را تشریح کرد و گفت: وکلای پرونده‌های امنیتی همچنان بلاتکلیف هستند.
 

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، محسن بزرگی با اشاره به ایرادات وارده به لایحه جامع وکالت گفت:‌ زمانی که می‌گوییم لایحه جامع یعنی به تمام موضوعات پرداخته‌ایم اما این در حالی است که در لایحه جامع وکالت بسیاری از موضوعات مهم مغفول مانده است.

وی با بیان اینکه این لایحه اشکالات اساسی دارد،‌ گفت: مثلاً در یک ماده شرایط اعضای دادگاه بدوی انتظامی تعریف شده که باید 45 سال سن و 15 سال سابقه وکالت داشته باشند، اما وقتی شرایط اعضای دادگاه تجدید نظر انتظامی را می‌خوانیم می‌بینیم که عنوان شده باید 30 سال سن و 5 سال سابقه وکالت داشته باشند که این موضوعی خنده‌دار است.

وی ادامه داد: یعنی افرادی که قرار است آراء دادگاه بدوی را ممیزی کنند 10 سال سابقه کمتر و 15 سال سن کمتر دارند.

این وکیل دادگستری ادامه داد: در ماده دیگر به ماده 104 قانون مالیات‌های مستقیم استناد شده در حالی که این ماده حداقل از زمان اجرای قانون اصلاح مالیات‌های مستقیم یعنی از تاریخ 1 فروردین ماه 95 ملغی شده است.

بزرگی یکی دیگر از ایرادات لایحه جامع وکالت را بلاتکلیفی وکلای پرونده‌های امنیتی عنوان کرد و گفت:‌در این لایحه تکلیف وکلای تبصره ماده 48 قانون آئین‌ دادرسی کیفری یعنی وکلای پرونده‌های امنیتی مشخص نیست.

منبع: فارس

منتشر شده در شنبه, 22 آبان 1395 18:00

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت