سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 10 خرداد 1399-

خلا قانونی برای حمایت از کودکان آزاردیده، وجود دارد

دیده بان هشتم : دبیر علمی سمپوزیوم تخصصی کودک، خانواده و اعتیاد بر لزوم مقابله جدی علیه پدیده کودک آزاری تاکید کرد و گفت: خلاقانونی برای حمایت از کودکان آزار دیده، وجود دارد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم دکتر ملیحه کدیور روز پنجشنبه در حاشیه این سمپوزیوم به خبرنگار علمی ایرنا افزود: قوانین موجود در این زمینه (از نظر اجرایی) دارای نواقضی است که نمی توان آنها را به نحو مناسب و مقتضی اجرا کرد.
وی اظهار کرد: گرچه سوء رفتار با کودکان یا کودک آزاری به عنوان جرم عمومی قابل پیگیری است اما به دلیل خلا قانونی نمی توان کودکانی که با آزار شدید یا متوسط به مراکز درمانی مراجعه می کنند، را به نحو مناسب پیگیری کرد.
کدیور یکی از مشکلات اجتماعی که سبب کودک آزاری می شود را اعتیاد بیان کرد و گفت: تعدادی از کودکان از جمله 'باربود'، 'طاها'، 'نیما' ، 'ستایش' به دلایل مختلف از جمله اعتیاد، مورد آزار قرار گرفته اند که اخیرا 'محمد امین' هم با آنها اضافه شده است.
استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار کرد که این کودکان در شرایط بد و سختی به سر می برند و برای آرامش و آسایش آنها باید اقدام جدی انجام گیرد.
وی با اشاره به اینکه آمار دقیق در رابطه با کودک آزاری در کشور نداریم، اظهار کرد که یکی از مشکلات این حوزه عدم مستندسازی اینگونه موارد است.
کدیور اظهار کرد که این مراسم با هدف پیشگیری از سوء رفتار با کودکان یا همان کودک آزاری برگزار شده و با حضور کارشناسان در صدد بررسی دقیق و علمی این موضوع و ارائه راهکارها است.
وی، بعد حمایت و سلامت کودکان و بررسی موانع و چالش های اخلاقی از نظر قانونی و فقهی را از جمله محورهای این مراسم اعلام کرد و گفت: بحث و تبادل نظر در خصوص اثرات اعتیاد بر کودکان و نوجوانان و آسیب هایی که به واسطه آن به کودکان و خانواده ها تحمیل می شود و بررسی و اراده راهکار برای چالش های پیش روی از جمله اهداف برگزاری این مراسم است.
سمپوزیوم تخصصی کودک، خانواده ، اعتیاد با حضور استادان دانشگاه، صاحب نظران، نمایندگان انجمن ها و سازمان های مردم نهاد، امروز ( 20 آبان) در مرکز طبی کودکان برگزار شد.
همچنین همایش کودک، نوجوان، خانواده و اعتیاد فردا ( 21 آبان ماه) با حضور صاحب نظران و محققان برگزار خواهد شد.

منتشر شده در پنج شنبه, 20 آبان 1395 13:12

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت