سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 13 خرداد 1399-

شکایت مولاوردی از مسئول سازمان بسیج جامعه زنان و یکی از خبرگزاری ها

دیده بان هشتم : معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در کانال تلگرامی خود از شکایت و پیگرد قانونی این معاونت از یکی از خبرگزاری ها، معاون شورای فرهنگی و اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی و مسئول سازمان بسیج جامعه زنان کشور خبر داد.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری شکایت و پیگرد قانونی از اتهامات سراسر کذب و خلاف واقع معاون خودخوانده شورای فرهنگی اجتماعی زنان و مسئول بسیج جامعه زنان و یکی از خبرگزاری ها که اقدام به نشر آن کرده، تقدیم مراجع ذیربط کرد.
شهیندخت مولاوردی افزود: دفتر بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری اخیرا گزارشی را منتشر کرده که بر اساس آن شاخص صداقت و امانتداری در کشور به هشت درصد رسیده است، این در حالی است که این رقم در کشورهای حوزه اسکاندیناوی بالای ٧٠ درصد است! 
مولاوردی گفت: به بیانی دیگر و بر این اساس به جرات می توان گفت مساله امروز جامعه، نه بحران معیشت و اقتصاد، بلکه بحران اخلاق است و عدم صداقت و دروغگویی بنیان نهادهای اساسی جامعه از خانواده تا ساختارهای اجتماعی را نشانه رفته است.
وی ادامه داد: نمونه بارز این رفتار را در وارونه نمایی ها و دروغ پردازی های معاون شورای فرهنگی اجتماعی زنان!(البته چنین پستی در آیین نامه این شورا اصلا تعریف نشده است) و مسئول سازمان بسیج جامعه زنان در نشست بررسی خشونت علیه زنان که یکی از خبرگزاری خبر آن را با عنوان و نقل به مضمون «قوه قضائیه جهت رسیدگی به تخلفات معاونت زنان ورود کند/ چرا سازمان ملل میلیونها دلار پول به معاونت زنان پرداخت کرده است؟»، منتشر شده است را می توان مشاهده کرد. 
مولاوردی افزود: با مطالعه متن خبر، آدم از اینکه چطور برخی مثل آب خوردن - آن هم تحت لوای دین- دروغ می گویند، انگشت به دهان و متحیر می ماند.
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: اینان یا نمی دانند میلیونها دلار چه مبلغی است؟ یا به کلی در مورد سازوکارهای سازمان ملل در اعطای کمکها به کشورها شناختی ندارند و یا کشور را آن چنان بی در و پیکر فرض کرده اند که میلیونها دلار در آن جابجا می شود، بدون آنکه آب از آب تکان بخورد!!!!
وی ادامه داد: جهت آگاهی و مزید اطلاع، کمک های سازمان ملل به کشورها براساس میزان درآمد صورت می گیرد که بر این اساس کشورها در طبقات درآمد پایین، درآمد متوسط پایین، درآمد متوسط بالا و درآمد بالا قرار می گیرند. 
وی اضافه کرد: تا سال 2010 کشور ایران در مجموع کشورهای با درآمد متوسط پایین تلقی می شد و در نتیجه برای تحقق برنامه های توسعه ای، سازمان ملل کمک های مستقیم از منبع کمک های خارجی به ایران تخصیص می داد.
وی افزود: از سال 2010 ایران بدلیل رشد درآمد (فروش بی سابقه نفت در اوج گرانی) از کشورهای با درآمد متوسط پایین به گروه بالاتر رفت و در حال حاضر به عنوان کشوری با درآمد متوسط بالا شناخته می شود. در نتیجه دیگر از نظر سازمان ملل برای تحقق برنامه ها ضرورتی به کمک مالی نیست و نقش سازمان ملل در برنامه های توسعه در کشور ما نقش مشورتی و ترویجی است و بودجه ای هم که در قالب برنامه کشوری مثل صندوق جمعیت ملل متحد به بخش های مختلف داده می شود بسیار محدود و بر اساس حق عضویت است. 
مولاوردی ادامه داد: آنچه که این معاونت در چارچوب پنجمین برنامه کشوری در برونداد پنجم دریافت کرد حدود پانصد میلیون تومان بود که اسناد هزینه کرد آن شفاف موجود است.
وی اضافه کرد: به همین منظور اعلام شکایت و پیگرد قانونی این معاونت از این دو فرد و این خبرگزاری تقدیم مراجع ذیربط شد تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

منتشر شده در دوشنبه, 15 آذر 1395 12:06

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت