سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

شنبه, 03 اسفند 1398-

اقدام برای پیشبرد و رعایت حقوق انسانی همه افراد

دیده بان هشتم : دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی حقوق بشر، گفت: همه ما می توانیم و باید در زندگی روزانه خود برای پیشبرد و رعایت حقوق انسانی تمامی افراد پیرامون خود اقدام کنیم.

سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، از مرکز اطلاعات ملل متحد در تهران، بان کی مون در بخشی از این اطلاعیه مطبوعاتی،‌ افزود: اینجانب همواره بر وابستگی متقابل صلح، توسعه پایدار و حقوق بشر به عنوان سه ستون این سازمان جهانی مورد تأکید قرار داده ام. صلح، توسعه پایدار، و حقوق بشر با هم بنیان جوامع تاب‌آور و منسجمی را شکل می دهند که ریشه در فراگیری، عدالت و حکومت قانون دارند.
دبیر کل سازمان ملل متحد اظهار داشت،‌ تأکید کرده‌ام حقوق بشر در مرکز فعالیت و هویت سازمان ملل متحد قرار دارد و چنین درکی کانون ابتکار 'حقوق بشر در اولویت' است.
وی همچنین در بخش دیگری از این اطلاعیه افزود: اعلامیه جهانی حقوق بشر، هنگام افزایش مخاصمات، تشدید نیازهای بشردوستانه، و افزون شدن نفرت‌پراکنی، یادآور می‌شود شناسایی 'حقوق برابر و انکار ناپذیر تمام اعضای خانواده بشری اساس آزادی، عدالت و صلح در جهان را تشکیل می‌دهد'. می‌توانیم، گام به گام، آینده‌ای مبتنی بر ارزش‌های مشترک برابری و کرامت انسانی بسازیم.
در بخش دیگری اطلاعیه مطبوعاتی آورده شده است: این احساس همبستگی شالوده نهضت 'با هم' است که به تازگی برای پیکار با بیگانه‌ستیزی رویاروی بسیاری از پناهجویان و مهاجران آغاز به کار کرده است. همچنین چنین احساس همبستگی را برای نبرد با افراط گرایی، متوقف ساختن کاهش احترام به حقوق بین‌الملل بشردوستانه و پاسداری از گروه‌های جامعه مدنی نیاز داریم که با تدابیری سخت و رو به افزایش با هدف پیشگیری از به انجام رساندن نقش حیاتی خود روبه رو هستند.
بان کی مون در این طلاعیه افزود: پشتیبانی از حقوق بشر به سود همه است. احترام به حقوق بشر بر رفاه همه افراد، ثبات هر جامعه، و هماهنگی جهان درهم تنیده ما می افزاید.
وی در این اطلاعیه بیان داشت: همه، در هر سطحی از جامعه، می توانند این مهم را به انجام رسانند. دولت‌ها مسئولیت اصلی برای پشتیبانی از حقوق بشر را بر عهده دارند. سازمان ملل متحد، همراه با شرکای خود در سراسر جهان، باید به تقویت پاسخ های خود در برابر سوء رفتار ادامه دهد و به منظور پیشگیری از بحران‌های حقوق بشری بیشتر تلاش کند.
دبیرکل سازمان ملل متحد تصریح کرد: همه ما می توانیم و باید در زندگی روزانه خود برای پیشبرد حقوق انسانی تمامی افراد پیرامون خود اقدام کنیم. این امر نیروی محرک نهضت جهانی 'امروز برای دفاع از حقوق یک فرد به پا خیزید' است که به وسیله دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد معرفی می شود. 
وی در بخش پایانی این اطلاعیه مطبوعاتی افزود: هرجا هستیم، هر یک می‌توانیم در محله، مدرسه، محل کار، رسانه‌های اجتماعی، خانه و حتی در استادیوم های ورزش سراسر جهان در زمینه حقوق بشر مؤثر باشیم؛ اجازه دهید امروز، فردا و هر روز، با هم برای دفاع از حقوق یک فرد به پا خیزیم.
10 دسامبر 2016 برابر با 20 آذر ماه جاری روز جهانی حقوق بشر است.

ایرنا

منتشر شده در شنبه, 20 آذر 1395 16:02

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت