سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 13 خرداد 1399-

استفاده غیرمجاز از آب، برق و ... جرم است

دیده بان هشتم : سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی از تصویب لایحه‌ای خبر داد که براساس آن استفاده غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز جرم تلقی می‌شود.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم حسن نوروزی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا اظهار کرد: در جلسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس لایحه برخورد با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز در پنج ماده به تصویب رسید. بر اساس این لایحه استفاده غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز جرم است و هر نوع تغییر کنتور که توسط افراد یا مامور مربوطه انجام گیرد نیز جرم است و برای آن مجازات شدیدی در نظر گرفته شد.
او افزود: به موجب این مصوبه کسانی که برای بار دوم نسبت به تغییر کنتور اقدام کنند از اشد مجازات برخوردار خواهند شد، هم‌چنین مقرر شد تا اجازه استفاده موقت از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز به تمامی کسانی که ساختمان‌های خود را غیرمجاز ساختند داده شود.
نماینده مردم رباط کریم یادآور شد: پس از تصویب قانون، شهرداری‌ها و وزارت جهاد کشاورزی موظفند که مانع ساخت و ساز غیرمجاز شوند، چرا که به آن‌ها اجازه استفاده از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز داده نخواهد شد. از این رو دستگاه‌های مربوطه باید وضعیت دستگاه‌های غیرمجاز فعلی را طی سه ماه تعیین تکلیف کنند.
نوروزی در پایان خاطرنشان کرد: به موجب این مصوبه، قلع و قمع یا ارائه جواز در مدت سه ماه مذکور باید مشخص شود، البته تمامی جرم‌های مربوط به مسائل مذکور در دادگاه رسیدگی خواهد شد. 
منتشر شده در سه شنبه, 23 آذر 1395 15:31

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت