سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 06 اسفند 1398-

«حقوق شهروندی» ضمانت اجرایی ندارد/به اندازه کافی شعار دادیم و اکنون زمان عمل است

دیده بان هشتم : مدیر گروه دانشگاه عدالت و وکیل پایه یک دادگستری گفت: ما به اندازه کافی منابع حقوق شهروندی داریم اما مسئله مهم نداشتن ضمانت اجرایی آن است.
 سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم  ، عصر روز گذشته نشست بررسی حقوق شهروندی با حضور جمعی از حقوقدانان در دانشگاه عدالت برگزار شد.
نجفی توانا، مدیر گروه دانشگاه عدالت و وکیل پایه یک دادگستری ضمن تشکر از رونمایی از منشور حقوق شهروندی گفت: ما به اندازه کافی منابع حقوق شهروندی داریم اما مسئله مهم نداشتن ضمانت اجرایی آن است.
نجفی توانا اظهار کرد: رئیس قوه مجریه در بخش تأمین حقوق ملت، اگر کار اجرایی انجام ندهد، چه می کند؟
وی بیان کرد: من اگر به جای ریاست جمهوری بودم در جهت تعیین مکانیسم‌ها گام برمی‌داشتم زیرا تا کنون به اندازه کافی شعار داده‌ایم الان زمان عمل و شکل‌گیری مکانیسم است.
این وکیل دادگستری تصریح کرد: در بحث حقوق شهروندی منابع مختلفی وجود دارد اما واقعیت این است که در بحث اجرای حقوق شهروندی مشکل داریم.
نجفی توانا ادامه داد: اگر در بخش اجرا، قوه مجریه یا قضائیه حقوق مردم را رعایت نکردند چه باید کرد؟ باید ببینیم در خصوص تفکر بسیار قوی در زمینه حقوق شهروندی که نشأت گرفته از تفکرات بزرگان است و مورد بی توجهی واقع شده است، چه کاری می‌شود انجام داد.
وی در رابطه با مزیت‌های اجرای حقوق شهروندی اذعان کرد: اگر حقوق شهروندی اجرا شود، علاقه مبارزه با فساد بیشتر خواهد شد و مشارکت مردم در عرصه اجتماعی بیشتر می‌شود. ما باید به جایی برسیم که مردم چشم و گوش دولت در بحث نظارت باشند در این صورت است که ما سلامت اقتصادی را خواهیم داشت و حکومت مردمی متبلور خواهد شد. امیدواریم در زمینه رعایت حقوق شهروندی، اقدامات خوب و اساسی صورت گیرد.
منتشر شده در پنج شنبه, 09 دی 1395 21:36

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت