سایت حقوقی،پایگاه خبری دیده بان هشتم

پایگاه خبری دیده بان هشتم سایت حقوقی و ارایه دهنده تمامی اخبار حقوقی در دنیای وب می باشد

سایت حقوقی

سه شنبه, 06 خرداد 1399-

بررسی لایحه «مالکیت اتباع خارجی» در مجلس

دیده بان هشتم : سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس، از بررسی لایحه «اجازه اجاره و استملاک اتباع خارجی و سازمان‌های بین‌المللی در جمهوری اسلامی ایران»، خبر داد.
سایت حقوقیبه گزارش پایگاه خبری دیده بان هشتم ، حجت الاسلام حسن نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به لوایح مطروحه در کمیسیون حقوقی و قضائی، گفت: بر اساس ماده ۹۷۹ قانون مدنی و بندهایی از قانون اساسی، اتباع خارجه در بحث تملک در ایران محدودیت هایی دارند.
وی در خصوص وضعیت تملک افاغنه در کشور، افزود: این دسته از اتباع ایرانی تنها حق اجاره املاک را دارند و در تملک نیز ممنوعیت هایی را پیش رو دارند.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس در خصوص بررسی لایحه اجازه اجاره و استملاک اتباع خارجی و سازمان های بین المللی در جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: این لایحه بزودی در کمیسیون بررسی می شود اما به نظر من و با توجه به اینکه روح قانون مخالف استملاک اتباع خارجی است، این لایحه نباید تصویب شود.
نوروزی همچنین از بررسی لوایح و طرح هایی از جمله طرح ممنوعیت اشتغال به کار محکومان تحقیق و تفحص در مشاغل حساسی مدیریتی، بررسی لایحه نحوه برخورد با استفاده‌کنندگان غیرمجاز از آب، برق، تلفن، فاضلاب و گاز و لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان در کمیسیون قضائی خبر داد.
منتشر شده در شنبه, 02 بهمن 1395 12:35

به ما بپیوندید

سایت حقوقی


سایت حقوقی


سایت حقوقی

آخرین خبر

logo-samandehi

کپی برداری بدون ذکر نام منبع از این وب سایت پیگرد قانونی دارد.

تمامی حقوق این سایت برای سایت دیده بان هشتم محفوظ می باشد طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت